Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naderwane ścięgno Achillesa


Gość Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie otórz miałem robione USG dwukrotnie oraz ostrzykiwane miejsce naderwania komórkami z odwirowanej krwi. Po dwóch tygodniach od tego zabiegu po wykonaniu USG lekarz ( ortopeda ) stwierdził że wszystko idzie w dobrym kierunku tz . że zaczyna się to zrastać lecz nie wyklucza ponownego ostrzykiwania. Pytanie moje dotyczy skutecznosci tej metody oraz czasu rechabilitacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi konkretnie odpowiadać na takie pytanie bez badania i ewentualnej diagnostyki dodatkowej (np. USG). Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z ortopedą. On po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu. Czasami w zerwaniu ścięgna Achillesa jedynie leczenie operacyjne jest skuteczne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ortopeda powiedział, że wszystko idzie w dobrym kierunku i zaczyna się ścięgno goić to tak jest, a metoda leczenia jest dobra, bo przynosi pozytywne skutki. Rehabilitacja niestety trwa długo może nawet i pół roku. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i spełniać zalecenia lekarza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem cos ze sciegnem w ten sam dzien gdy naderwalem je bylem u lekarza ktory oczywiscie pomacal noge i powiedzial ze nic mi nie jest jedynie zalecil masc i lezec.* / jedyne co robie to smaruje tą mascia noge no nie powiem ze przechodzi bol ale tylko tymczasowo jesli zle stane albo cos odrazu bol wraca jak wysmaruje noge moge isc normalnie a jak mnei zacznie bolec to kuleje jakbym mial zlamana noge:/ gdy chce biegnac czuje jakby moja kosc byla zlamana jak jest polowa piszczela to tak ucieta kosc na skos o tak / i czuje jakby gorna czesc nogi leciala w dol a dolna w gorna wtedy bol jest nie do wytrzymania:/ nogi nie mam zlamanej bo mialem robiony rentgen :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis usg -naderwanie przyczepu pietowego sciegna *uszkodzeniu ulegla czesc gleboka przyczepu , wokol miejca uszkodenia wytworzyla sie torbiel wielkosci 7 mm * zwloknienia i zmiany bliznowate w krazlu tluszczowatym Kagera. czy to moze byc koniec biegania ,gry w pilke itp. itd. czy mozemy cos zrobic w kierunku aby tak nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudia

ja tez mam podobny problem. grałam w kosza i z powietrza całym ciężąrem upadłam na kostke. słuszałam takie *chrupnięcie*. ból jak cholera :/ nie wiedzialam co robic, poleciałam na ostry dyżur. noga spuchła jak piłeczka, ból ostry. zrobilam rentgen, złamania nie wykazało, tylko jakieś zmiany w tkankach. lekarka zaleciła zmarowanie altacetem i nie chodzić do 5 maja (tj do jutra). Co prawda opuchlizna mi zaczeła schodzić, mam ogromnego siniaka, który wygląda jak spleśniały ser! moge noge już postawić na podłodze, ale nie moge jej ruszać w kostce. boje sie że to właśnie coś z tym ścięgnem. jutro mam wizyte u chirurga, ciekawe co mi powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! ZRobilem sobie trening indywidualny we wrzesniu 2011 r. i jak kopłem piłke to dziwnie mi sie obciągla stopa w dol i nie moglem stanac na noge. Próbowałem wszystkiego, byłem u chirurga, smarowałem maśćmi i to wszystko było na nic . Wkońcu poszedłem do ortopedy i zrobiono mi USG nogi i wyszło, że mam zapalenie sciegna achillesa . Lekarz przepisał mi rechabilitacje (FIZYKOTERAPIE) i pomogło troche, już wszystko ustąpiło i miałem zacząć cwiczyc stopę ( góra, doł, góra, doł) i ciągle napinałem sceigno i cos zaczelo mnie bolec . Smarowałem Maśćmi Diclac LipoGel i pomogło, ale dziś poszedłem do lekarza i napiął mi mocno sciegno chore i bolało mnie i teraz mnie caly czas tam boli, a przedtem nei bolalo. Napial mi tez zdrowa noge , ale zdrowa noga jest taka jaka była. Powiedzial, ze mam naderwane sciegno . CO mam robic Pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć! pracuję w kopalni i tam właśnie dostałem urazu ścięgna Achillesa , w szpitalu stwierdzono po USG i PRZEŚWIETLENIU że mam zerwane ścięgno, po trzech dniach zawieziono mnie na stół operacyjny ,po zastrzyku w kręgosłup przyszedł lekarz poruszał moją nogą i stwierdził że mam jednak zerwane trzy czwarte ścięgna i odwołał operację , a po tygodniu wypisano mnie do domu i dostałem buta ORTEZA SKOKOWO-STOPOWA AFO -WALKER . Stopa opada mi ku dołowi po 6 tygodniach chodzenia w tym bucie , a po drugie chciałbym wiedzieć czy lekarz ma rendgena w oczach aby stwierdził czy ścięgno jest naderwane , czy zerwane .jeżeli ktoś umie mi to wytłumaczyć to bardzo proszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat rentgena w oczach lekarzy nie będę się wypowiadać bo brak mi słów, albo tylko niecenzuralne się ciskają :/ Mój achilles wysiadł podczas treningu do maratonu, nie chciałam odpuścić i łykając ketonal dokończyłam to co zaczęłam: maraton przebiegłam i zaciskając zęby rozbiegałam mięśnie PO w 3 treningach, więcej już nie dałam rady... Teraz jestem po 3 terapii falą uderzeniową. Cudu nie ma ale jest znaczna poprawa. W styczniu poddam się kolejnej serii i mam nadzieję, że to zastąpi mi niekończące się terapie i wyrywanie kasy od cudownych ortopedów. Życzę wszystkim zdrowia, bo w PL trzeba być zdrowym i bogatym żeby móc chorować!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich problemach najlepiej stosować zimne okłady, które rzeczywiście pomagają. Jeśli chcemy je zrobić fachowo najlepiej wybrać kompresy flex sanity, które są pomocne w urazach i leczeniu przewlekłego bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marctinn

Moje problemy z achillesem dobrze zdiagnozowali w Orthosport w Szczecinie. Ich mogę polecić. Dobra kadra, mają duże doświadczenie w leczeniu najbardziej skomplikowanych kontuzji. U mnie potrzebna była artroskopia i na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem. Powoli zaczynam wracać do ćwiczeń i jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukam dobrego fizjo i najbliżej mi żeby się do Rosadzińskiego zapisać, na pomorskirehabilitant.pl jest info o jego gabinecie i zakres leczenia. Mój brat tutaj wracał do siebie po zerwaniu ścięgna achillesa i dobrze kompleksowo się nim zajęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×