Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hemoroidy po porodzie


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 7 tygodni po porodzie. Kilka dni temu miałam wieki problem z wypróznieniem, a gdy mi sie to w końcu udalo poczułam przeszywajacy ból i pojawiła sie krew. każde kolejne wypróżnienie kończy się lekkim bólem ale za to bardzo krwawię w czasie wyprózniania. Po wyproznieniu krwawienie ustępuje,żadnych bólów, aż do nastepnego wypróżniania.Muszę zaznaczyć że czasami mi te żyły wychodzą na zewnątrz a potem się chowają do środka. Czy powinnam iść do lekarza czy moge w jakis sposób sama w domu sie leczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba z tym problemem udać się do lekarza. Lekarz musi stwierdzić czy rzeczywiście przyczyną krwawień i bólu w okolicy ujścia odbytu są żylaki odbytu (a prawdopodobnie tak właśnie jest). Lekarz zaleci odpowiednie leki w Pani stanie (jeśli Pani karmi dziecko piersią leki muszą być dobrane w taki sposób, aby nie zaszkodziły dziecku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry 5 dni temu urodzilam synka i razem z nim pojawily sie ogromne i bardzo bolesne hemoroidy ok 5cm dlugie i prawie wystaja z pomiedzy posladkow jak stoje,nie moge siadac,chodzic,lezec, kazdy ruh sprawia mi ogromny ruch a boli nawte gdy sie nie ruszam, stosuje rozne kremy i czopki ale nic nie dziala a jestem w angli i mowia ze to normalne i nie wiem jak moge sobie jakos sama pomoc skoro masci i czopki nie dzialaja a bol jest okropny ze juz nie wspomne o pojsciu do toalety-bol gorszy niz przy porodzie. bardzo prosze o rade co moge zrobic aby one zniknely albo chociaz przestaly bolec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×