Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pooperacyjne usuwanie śrub i płytek z kończyn


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam złamanie kości strzałkowej i kości przyśrodkowej .Strzałka zespolona na blachę i 4 śruby, przyśrodkowa zespolona na popręg.Byłam na wizycie tydzień temu i dowiedziałam się ze wcale nie muszę usuwać tych blach jak nie chcę- nie wiem czy lekarz raczył żartować czy rzeczywiście nie usuwają jak nie ma potrzeby.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie żartował, mi mój oznajmił, że z nimi się żyje i umiera , jeśli jest wszystko ok. ja mam 11 śrub jeszcze, piszczel i strzałeczka. Tyle tylko, że w przyszłości nie można z śrubami wykonać rezonansu i jak zaczną dokuczać na starość będzie problem. ja operacje miałam w 2009 , w styczniu idę wyciągnąć . Boję się niemożliwie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ju, 3 lata piszczel skręcony 11 śrubami a że już to jest moje drugie złamanie bo mam osłabiona kość dla własnego tzw spokojnej głowy nie wyciągać ich czuje się bardziej pewniej lekaz nie ma nic przeciwko da się z tym żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam płytę stalowa i 11 śrub.kosc udowa.wszystko ok ze mną i krwią.przy większym ciężarze troche utykam jak przenoszę sle tak to biegam skakam itp.przystosowaly sie do mojego ciężaru.sruby mam juz...21 lat.i uwaga nie pije alkoholu.kiedys ktos mi powiedzial ze wtedy sie kości...wykrzywiaja...jak by co to zostawiam kontakt. as24 na portalu Inter..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1 rok gwożdzie tytanowe w palcach nogi .palce młotkowe .obecnie nie mogę dobrac obuwia te palce mnie bolą gwożdzie chyba mi uciskają a organizm traktuje je jak obce ciało przymieżam dużo butow i we wszystkich czuje okropny ból , jedynie w kapciach nie boli, zamierzam zgłosić się na usunięcie tych tytanowych zespoleń dymbardziej że mam chorobę zakrzepową i boję sie że te tytany mogą mi komplikowac w przyszłości zdrowie wpływając na krzepnięcie krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem złamanie ręki w 2009, tak zwane złamanie kości ramiennej lewej, zespolenie płytką tytanową. Po tylu latach mój lekarz kardiolog chce abym ją usunął bo nie mogą zrobić rezonansu magnetycznego. Czy jest taka możliwość usunięcia tej płytki po tylu latach? Jakie komplikacje mogą się pojawić po wyjęciu takiej płytki? Dodam że nie mam w pełni jej wyprostowanej, występuję drętwienie palców. Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pąździerniku 2017 miałam operację zespolenia kości piszczelowej , założono blachę , 9 śrub oraz długą śrubę dla scalenia więzozrostu. Śrubę z więzozrostu usunięto po 8 tygodniach - na sali operacyjnej , trwało 10 min, znieczulenie miejscowe , nie bolało , nie leżałam w szpitalu - zaraz do domu. Po operacji nie musiałam zażyć ani jednej tabletki przeciwbólowej. Blachę i 9 śrub usunięto podczas jednodobowego pobytu w szpitalu. Przychodzisz godzinę przed , dają ci łóżko i wenflon w żyłę oraz kroplówkę. Oczywiście kilka dni wcześniej , ambulatoryjnie rozmowa z anastezjologiem , EKG,badanie krwi. Wiozą Cię na salę operacyjną , znieczulenie w kręgosłup , zastrzyk dożylny na chwilkę spania.Wyciągają śruby i blaszkę , zszywają ranę , budzisz się i wiozą do twojego pokoju.Przez noc dostajesz zastrzyki przeciwbólowe i śpisz spokojnie. Rano śniadanko i do domu po zmianie opatrunku. Następnie przez cały dzień nie miałam potrzeby zażycia żadnej tabletki przeciwbólowej , na noc jeden apap noc - aby spać spokojnie. Dalej już nic nie potrzeba , rana sucha nie sączy , nie krawawi - za kilka dni zdjęcie szwów. Chodzę o kulach bo lekarz kazał - ale ciągle się zapominam i idę bez kul bo nic mnie nie boli i nie przeszkadza. Naprawdę nie bójcie się tego zabiegu i nie trzymajcie w sobie zbędnego żelastwa- które po latach może wam dokuczyć a i teraz przeszkadza - ból w przeciwległej kostce który czułam silnie przed zdjęciem śrub ustąpił po ich zdjęciu jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Przemek

Przeszedłem poważną operację złamania lewego uda, złamanie w trzech miejscach.Zespolono mi udo płytą Synthes, minęły już trzy lata,lekarze mówią, że powinienem się cieszyć, że wogole chodzę i to bez kul.Problem polega na tym, że mogę zgiąć tą nogę w kolanie jedynie do kąta 90,95stopni i boli mnie bardzo w kolanie, gdzie kończy się płyta i jest tam sporo wkrętów.. Zdecydowałem się na usunięcie zespolenia, gdyż mam cichą nadzieję, że ten ból nieco się zmniejszy i będę mógł lepiej zginać,chodzi również o badania rezonansem.Boje się tej operacji, mam jeszcze kilka dni do zastosowania, lekarze różnie mówią,nie chciałbym jakiegoś pogorszenia ale też cierpienia na starość (płyta przykręcona jest prawie na całej długości uda więc stąd moje obawy).Czy może ktoś przechodził podobną operację, proszę o poradę czy może lepiej już to zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam bardzo poważne złamanie przedramienia . 1.08 miałam operację i włożoną płytkę tytanową.Lekarz,który mnie operował powiedział,że to już na całe życie. Po rehabilatcjach nie było efektu. Dłoń się nie obraca,słabo zgina a siła mięśniowa jest znikoma. Lekarze rozkładali ręce. Udałam się na wizytę prywatną do lekarza chirurgii ręki. Zaproponował kolejną operację i wyjęcie implantu,bo powiedział ,że takie rzeczy się wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

Ja z kolei mam trzy tytanowe płytki na kościach przedramion (trzy kości połamane, czwarta była tylko zwichnięta ;). Po roku nie mam żadnych problemów. Rehabilitacja polegała na zwiększeniu ruchomości nadgarstka. Płytki mam i podobno nie muszę usuwać. Te wykonane po 2012 roku są kompatybilne z rezonansem magnetycznym. Nie warto ich zostawiać w sytuacji kiedy planujemy się znowu połamać w tym samym miejscu- wtedy jest mega problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Usun natychmiast!!!
W dniu 3.03.2019 o 14:08, Gość Asia napisał:

Ja miałam bardzo poważne złamanie przedramienia . 1.08 miałam operację i włożoną płytkę tytanową.Lekarz,który mnie operował powiedział,że to już na całe życie. Po rehabilatcjach nie było efektu. Dłoń się nie obraca,słabo zgina a siła mięśniowa jest znikoma. Lekarze rozkładali ręce. Udałam się na wizytę prywatną do lekarza chirurgii ręki. Zaproponował kolejną operację i wyjęcie implantu,bo powiedział ,że takie rzeczy się wyciąga.

Mam dokladnie to samo mialam i 5 x RTG  robione i 3 x MRT i teraz po raz drugi CT, wykazalo reakcje alergczna na plyte reka od srodka mi sie zakalkowala tzn. Sruby przytwierdzone do kosci spowodowaly ze kosc zaczela sie bronic i zaczela wytwarzac kwas mlekowy ktory koroduje z plyta co powoduje cos w rodzaju korozji (nie rdzewieje) ale kalkuje. Musisz koniecznie usunac plyte i musza wyczyscic reke potem konieczna bedzie rehabilitacja juz w szptalu przy znieczuleniu bo nie nalezy to do najmilszej gimnastyki. Mam nadzeje ze pomoglam. POWODZENIA!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×