Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból prawego jądra i pleców w odcinku lędźwiowym


Gość Michał S.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał S.

Witam Niecałe trzy tygodnie temu obudziłem się rano z tak silnym bólem w dolnej części pleców oraz bólem prawego jądra, że nie byłem w stanie się podnieść przez pół dnia. Zrobiłem prześwietlenie RTG odcinka lędźwiowego, po którym okazało się, że mam odchylenie rozwojowe spina bifida S1. Udałem się z tym prześwietleniem do lekarza rodzinnego, który przypisał mi jakieś leki. Lekarstwa nic nie pomogły, a ja cały czas czuję się fatalnie. Plecy mnie bolą, nawet gdy leżę. Ból czasami się zmniejsza, głównie pod wieczór. Najsilniejszy jest z samego rana. Dodam, że ból prawego jądra występuje przeważnie razem z bólem pleców. Chciałbym się udać prywatnie do lekarza, ale nie wiem do jakiego, ponieważ nie wiem czy ból jądra ma powiązanie z bólem pleców. Dlatego też pytam tutaj. Czy mam się udać do ortopedy, urologa czy może do neurologa? Dodam jeszcze, że dzień przed tym zdarzeniem nosiłem ciężkie przedmioty, a bóle w/w miejscach miałem już dużo wcześniej, ale nigdy w tak nasilonym stopniu. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym poprosić o poradę gdyż na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie iść do lekarza ani zrobić podstawowych badań oraz gdyż przebywam za granicą. Od kilku lat odczuwam tępy ból w lędźwiach. Pojawia się on po pewnym czasie siedzenia gdy odchylę się zbytnio do przodu bądź do tyłu. Ból pojawia się i trwa kilka godzin. W tym roku ból dokucza mi coraz częściej. Nie mogę się schylać na prostych nogach a siedząc muszę uważać by go nie spowodować. Mogę dodać ,że czasem kłują mnie jajniki. Ostatnio ból promieniował na lewe biodro i lewą nogę. W ubiegłym roku miałam badania ginekologiczne z których wynikało ,że jestem zdrowa, ginekologiczne badania krwi wykazały ,że wszystko jest w jak najlepszej normie. Nie wiem do jakiego lekarza udać się z moim problemem. Bardzo proszę o jakąkolwiek wskazówkę. Będę bardzo wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Do Michała S. Ból jądra zapewne jest związany z patologią właśnie w zakresie kręgosłupa. Oczywiście, aby wykluczyć kamicę nerek można jeszcze wykonać USG jamy brzusznej. Co do problemów związanych z kręgosłupem to radziłbym w tej sprawie skonsultować się z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Do Anna: Radziłbym raczej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem, gdyż bóle mogą być związane z patologią w zakresie kręgosłupa. Można też wykonać celem pogłębienia diagnostyki RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michała S : Czy sprawa się rozwiązała? Mam te same objawy i też skrzywienie kręgosłupa w dolnej części, przepisane tabletki nie działają , lekarz też nie wie co mi jest leczy mnie metodą prób i błędów BEZ EFEKTU ! Najpierw podejrzewał rwę kulszową, teraz zastanawia się nad kręgosłupem. Do jakiego lekarza z tym się udać bo jestem bezradny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz T.

Mam podobne dolegliwości z tym, ze po stronie lewej od dawna już : ból w krzyżu podczas siedzenia promieniejący do całej nogi, jąder i pachwin + uczucie pieczenia w brzuchu po lewej stronie -ogólny dyskomfort tych rejonów. W przeszłości miałem operację na żylaki powrózka, ale badałem się u dwóch urologów i z jądrami wszystko jest ok (choć zaczynam podejrzewać ze to może od prostaty). Lekarze rozkładają ręce.W tym tygodniu udaje się do neurologa ze zdjęciem rtg, wyniki mam w normie, usg brzucha te.z, tabelki przeciwbólowe zapisane nie działają. Napisze więcej jak będe coś wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJE OBJAWY: Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowo krzyżowym, ból jądra prawego i pośladka prawego bez widocznej przyczyny (ból ustępował podczesz leżenia lub prostowania nogi podczas siedzenia nasilał się podczas siedzenia i chodzenia), biegunki. Najbardziej niepokoił mnie ból jądra, którego nie wiązałem z kręgosłupem. PRZYCZYNY Po długiej wędrówce szlakiem urologów, neurologów, chirurgów i lekarzy pierwszego kontaktu - przepuklina kręgosłupa L4/L5 i L5/S1 z kolizją ułożeniową ze zwężeniem odcinków wlotowych i między kręgowych, ześlizg tylny L5 o około 5 mm, pół poziome ułożenie kości krzyżowej. (zielonego pojęcia nie mam co powyżej jest napisane po przepisałem z wyników badania MRI) zdjęcie rentgenowskie nie wykazało żadnych zmian w kręgosłupie. WNIOSEK Powodem bólu jąder jest kręgosłup ZALECENIE fizjoterapia metodą mak kenzi (nie wiem jak to się pisze). MOJE DOŚWIADCZENIE Po rocznej przygodzie z poszukiwaniem diagnozy, wędrówkach po lekarzach różnej specjalności, wyobrażaniem sobie najgorszego - raka z przerzutami okazało się, że problem leży w kręgosłupie. To dobra i zła wiadomość dobra bo poznałem przyczynę bólu, zła bo leczy się ją albo operacyjnie albo ćwiczeniami. Mnie terapia przyniosła rezultaty dopiero po roku a i tak muszę bardzo uważać, złe zgięcie, nadwerężenie kręgosłupa u mnie powoduje ból albo do jąder albo promieniowanie do pośladków. Nie jest idealnie ale nauczyłem się robić różne rzeczy inaczej i stawiać na profilaktykę. Panowie nie wiem czy wam pomogłem ale ... jeśli macie podobne dolegliwości od razu kierujcie się do ortopedy albo neurologa w konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobne objawy do was, bol utrzymuje się od 3 miesięcy, odcinek lędźwiowy bardziej na lewo i lewy jajnik biodro lewa noga aż do kostki, prawie jak rwa kulszowa ale przy podnoszeniu prostej nogi do góry nie bol aż tak, na rtg mam spina bifida S1 i zanik lordozy (codniecie). Jestem młodą osobą i aktywna fizycznie bez nadwagi i radnych późnych chorób. Tez czasem zastanawiał mnie bol jajnika ale nie udałam się do ginekologa bo pewnie to od kregoslupa a neurolog dał mi rezonans, wiec jakieś zmiany w tej okolicy powinny być widoczne. Momentami bolalo ttlko z tyłu albo tylko z przodu w podbrzuszu stąd martwila się czy nie jakies zapalenie. Najgorzej jest przy siedzeniu, jak dużo chodze właśnie nie czuje bolu dopóki się nie zatrzymam i stoję bez ruchu, w środkach komunikacji miejskiej boli i wciskając sprzęgło w aucie. Starajcie się nie dźwigać i unikajcie wstrzasow i sportów nadwarezajacych kręgosłup (basen zwykle jest wskazany). Niestety ale słyszałam, że trzeba się nastawić na wzrost siły bolu z wiekiem niż jego osłabienie, wiec cieszcie się ze wykryto yo u was w późnym wieku a nie kolo 18 (co będzie za 20 lat albo więcej! :/ ). Niestety wadom wrodzonym, jak w moim przypadku, zdrowa postawa, wysportowana nic nie zmienia. Momentami mam wrażenie ze po lekkich ćwiczeniach wskazanych na ten odcinek kr. boli jeszcze bardziej. Czasem bol jest promieniujacy albo opasujacy jak pasek który się zaciska w okół tułowia na wysokości kości biodrowych i w dół, jakby wskroś (jak poprzeczby przekrój tułowia zrobiony tym paskiem...). Ogólnie rzecz biorąc ból chyba może promieniowac do jamy brzusznej. Leki nie zawsze pomagają. Mam pytanie czy w przypadku mlodego wieku warto zoperowac kregoslup by uniknac wiecznwgo cierpienia (raczej coraz mocniejszego bo juz w przeciagu tych 3miesięcy sie nasilil) proszę o wskazowke? Jedno mogę na pewno powiedzieć, że jak czytam wasze komentarze i podobne objawy, uważam że nie ma co się przejmowac jakimiś nowotworami, bo to kręgosłup jest rusztowaniem calego organizmu, a jak jest z nim coś nie tak, to niestety mogą boleć nawet inne narządy, a lekarzom czy Wam czasem ciężko znaleźć przyczynę. Wiec życzę zdrowia i sił do walki ze spiną :) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze z bol z rana raczej jest slaby albo go nie ma a im bliżej końca dnia tym gorzej. Podczas miesiączki boli jeszcze bardziej niż na codzien i podczas normalnego okresu i głównie tych momentach mam wątpliwości czy z narządach miednicy mniejszej jest ok. Ale przynajmniej miesiaczka jest regularna, wiec powinno być ok. Nie polecam skłonów prac w ogrodzie, sportów zespołowych z wysokokami, trampolin, koni, biegania po twardym podłożu, schodów pokomywanych w zawrotnym tempie (przynajmniej u mnie :P ), bungy, skoki w dal w zwyz, skoki spadochronowe (niestety wszystkie wymienioNe mam wypróbowane i póki bolu nie było uprawialam wszelki możliwy sport, tak teraz można normalnie w depresję wpaść jak się nic nie robi, taka drastyczna zmiana to zle posunięcie, nie polecam). Najważniejsze (sport jak sport), ale nie dzwigajcie to strasznie obciąża kręgosłup to tak jakbsie chcieli go wycisnąć przez niedomkniecie któregoś kręgu lub wypadniecie dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będziesz musiał zrobić rezonans , a to się wiąże z wizytą u neurologa .Bez tech badań to żaden lekarz nic nie poradzi,bo i tak nie będzie wiedział dokładnie co ci jest . ale raczej operacja pewna bo tabletki sprawy nie załatwią .Ja się męczę z podobnymi objawami już 8 miesięcy .Biorę Olfen ,Kostarox Doreta ale to tylko chwilowe rozwiązanie i ból i tak powraca .Ktoś tam napisał żeby skontaktować się z neurochirurgiem i tu się w zupełności zgadzam Niestety operacja chyba raczej pewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×