Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyskakiwanie stawu barkowego


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj maz od 5 lat juz zmaga sie ze sporym problemem. Chodzi o jego reke. Co jakis czas przy gwaltowniejszym ruchu reki, jego lewy bark *wyskakuje ze swojego miejsca* i opuszcza sie pare cm nizej....zdarzalo sie juz tak 7 razy wiec juz przywyklam do tego strasznego widoku. Wiaze sie to z ogromnym bolem. Zawsze jest tak ze maz pod narkoza calkowita jest nastawiany i tego samego dnia wypuszczany do domu. Pracuje fizycznie wiec o oszcedzaniu sie raczek nie ma mowy. Chcialam zapytac czy nie da sie z tym nic zrobic na stale? Moj maz ma 25 lat a ja sie boje ze kiedys takie *wyskoczenie* bedzie gorsze w skutkach. Jest jakas operacja, zabieg po ktorym reka bedzie sprawniejsza? z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

http://www.klinika-rzeszow.pl/vademecum/tekst/id/29 http://www.hair-clinic.poznan.pl/?act=2&lang=1&sub=47&yoyo&ek&2&sub2=10 Nawracjące zwichnięcia stawu ramiennego należy leczyć operacyjnie. To przykłady klinik, gdzie takie zabiegi są przeprowadzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwroc uwage na odpowiednie odzywianie dobra jest kasza jaglana informacja pod adresem : http://www.naturalnamedycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=150&Itemid=84 oraz http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,78814465,85466558.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 26 lat i tez juz 2 razy wyskoczyla mi reka z lewego barku podczas udezenia pilki siatkowej pierwszym razem,drogim podczas zamachniecia sie ,Straszny bol i nie ciekawy widok.reke nastawilem sam po krotkim czasie, omalo nie zemdlalem z bolu.Bylem u chirurga wszystko opowiedzialem,poruszal,pozartowal,kazal kupic fastum zel i smarowac pare dni.Po kilku dniach bol mina. Minelo 3 miesiace i drogi wyskok do tego w niemczech w pracy.Tez nie wiem co z tym dalej robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż ma 26 lat i jakieś 3lata temu się przewrócił na lewy bark. Cały bark mu spuchł ale jechaliśmy na wakacje i to zlekceważył. Od tamtego momentu po jakimś czasie zaczęła my ta ręka wyskakiwać z barku przy gwałtownych ruchach w tył. Na początku działo się to raz na kilka miesięcy* w tej chwili zdarza się to nawet do kilku razy w tygodniu. Czekamy na operację bo podobno czym częściej wypada ręka z barku tym gorzej a w tej chwili przy każdym większym ruchu ręki musi pamiętać o niej żeby nie wypadła bo to go paraliżuje na kilka minut. Ciekawa jestem czy ta operacja się sprawdzi i nie będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesuwałem towar prawą rękom nagle poczułem że kość z ramienia wychodzi mi ponad bark,teraz co 2-3 dni nawet podczas chodzenia wyskakuje mi bark po przespanej nocy znów wraca na swoje miejsce.gdy wyskoczy prawą dłonią trudno mi sięgnąć lewego ramienia.jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, operacja naprawy niestabilności daje bardzo dobry skutek. Wylatywał mi lewy bark skończyło się laterjetem, teraz prawy bark to samo. Nie długo zabieg. Ważne jest, żeby jak najszybciej zacząć leczyć. Może wystąpić wiele powikłań po wielu zwichnięciach czy podwichnięciach( Hill sachs, uszkodzenie brzegu kostnego panewki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo lewa reka tyle ze u mnie mialo to miejsce pierwszy raz i to wczoraj na silowni przy wyciskaniu hantli na plaskiej lawce.. nie przejalem sie tym zbytnio bo zadnego bolu nie bylo i po tym jak bark wskoczyl kontynuowalem trening bez zadnych problemow. dopiero teraz bark zaczal mnie bolec a jak sie naczytalem w internecie ile ludzie maja problemow ze stawami barkowymi boje sie ze bedzie sie to powtarzac i pogarszac dlatego planuje na razie tylko miesiac przerwy od treningow. fakt ze nie rozgrzewalem sie nigdy przed cwiczeniami czego teraz bardzo zaluje i do tego technika marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam na imię Tomek wypada mi ręka z lewego barku ..:C .Pierwszy raz wypadła jak się troszkę z kolega pobiłem i wypadała po tym zdarzeniu kilka razy .np przy serwisach jak za mocno uderzyłem i wiele innych mam pytanie czy to w ogóle kiedyś przejdzie..I co robić jakieś ćwiczenia,czymś sparować ,czy tylko operacja :C Mam 15 lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 17 lat, chodzę do szkoły wojskowej. Rok temu podczas ćwiczeń na wfie wywrocilam się na lewą rękę i wyskoczył mi bark. Po tamtym upadku cały czas go leczę, chodziłam na rehabilitację i nic mi nie pomogło. Coraz częściej wyskakuje mi nawet gdy kładę się spać czy robiąc różne ćwiczenia. Najszybciej mi wyskakuje przy gwałtownych ruchach ręką. Ostatnio miałam wizytę u lekarza i powiedział mi ze jedynie jak mogę wyleczyć bark to operacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Mam na imię Kuba, Od jakiegoś czasu nauczyłem się , czy jak to nazwać że ręka (kość ramienna) wychodzi mi w dół barku , to nie boli mnie wcale ale sie troszkę przejełem gdyż widze jak piszecie o tym . pzdr Czekam na szybką odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten ból nie jhest aż taki duzy, to chyba percepcja bo pozbawiono nas ręki i na dodatek ona jakoś dziwnie zwisa lub nachodzi i do tego nikt nie uprzedzil, ze tak się stanie plus: nie pomoga środki na ból. Czesto jestesmy wtedy sami. Moim zdaniem to poczucie bezradności poteguje w nas poczucie tego bólu. To ciekawe, ze jedna z internautek napisała: ból był większy niż przy porodzie. No to gratuluję. Internet przyjmie wszystko :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu pisałem tu że wyskoczył mi bark na siłowni.. od tego czasu wyskoczył mi już chyba z 10 razy i dzisiaj właśnie był kolejny raz.. rzuciłem piłka prawa ręka i to wystarczyło żeby kolejny raz bark wyskoczył mi z lewej.. za 2 lata znowu zdam raport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×