Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jelita grubego


Gość Załamany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około tygodnia miałem przeprowadzone badanie jelita grubego za pomocą kolonoskopu. Badanie było w znieczuleniu ogólnym. Skierowanie na badanie otrzymałem, ponieważ skarżyłem się na bóle w dole brzucha po lewej stronie oraz na uczucie rozpierania w dole kręgosłupa po lewej stronie. Dodatkowo miałem od kilku miesiećy bardzo luźne stolce. Ból w dole brzucha pojawiał się w ciągu dnia - chodzenia, pracy. Natomiast ból rozpierania w plecach po pracy jak odpowczywałem oraz przed wypróżnieniem. Badanie kolonoskopowe nie stwierdziło patologii w jelicie grubym. Lekarz miał jedynie prblem z wprowadzeniem kolonoskopu do kątnicy. W pierwszym dniu po badaniu czułem się bardzo dobrze, być może było to skutkiem znieczulenia ogólnego. Natomiast na drugi dzień zacząłem odczuwać taki ból jakby kujący, mógłbym go porównać też do tego jakby rozciąganie jelita w przeciwnych kierunkach (takie rwanie). Taki ból pojawia się w esicy i zstępnicy. A dzisiaj nawet we wstępnicy. Odczuwam większe bóle niż przed badaniem. Ból jest większy niż kiedyś i na większej części jelita grubego. Jedynym plusem jest to, że stolec wrócił do normy - jest twardy. Czasem musze brać leki rozkurczowe, aby mi przeszło. Dodam, że kilka lat temu miałem usuwany wyrostek i lekarze sugerują, że te bóle mogą być od zrostów. ALe dlaczego mnie boli coraz bardziej? I coraz większa część jelita? Miałem robione 2 x usg brzucha gdzie jest wszystko w porządku. - Co to może być? - Dlaczego tak się dzieje? - Czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia jelita? - Czy na kolonoskopie mogły być jakieś bakterie i teraz powstaje mi tam jakaś chorba? - Czy zakładając, że te bóle rzeczywiście pochodzą od zrostów to czy jest możliwe, że od samego począku jak zaczęło mnie boleć (czyli jakieś 4-5 miesięcy temu) jest to przyczyną przyrastania jelita grubego do zrostów? I ten stan przyrastania rozszerza się cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przyczyną dolegliwości mogą być zrosty pooperacyjne, zespół jelita drażliwego. Objawy uszkodzenia jelita po kolonoskopii dało by się zauważyć, a apraty są sterylizowane pomiędzy zabiegami, dlatego prawdopodobieństwo zakażenia jest małe. Raczej zrostów po takim czasie od zabiegu już nie przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×