Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żołądka


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry..mam pewien problem w wieku 15 lat miałam kamienie w woreczku żółciowym,,jestem po operacji laserowej ...mam teraz 22 lata i moim największym problemem jest to że mam nieustające bóle żołądka od jakieś roku lub 2 niespodziewanie,ostatniego czasu nawet leżałam w szpitalu z powodów wymiotów żółci i ostatnim razem nawet krwi,,,boje się tego bardzo i dlaczego tak się dzieje ...miałam robioną gastroskopie w 2005 roku i wykazało że w żołądku treść żółciowa ,w trzonie pojedyńcze linijne nadżerki, pokryte strątami żółci .W części przedodzwiernikowej zmiany zapalne z zaczerwienieniem i obrzękiem śluzówki. Widoczny refleks żółci do żołądka ...a moje wizyty u lekarza rodzinnego kończą się przepisywaniem tym samym nie pomagającym lekiem..jak wykonuje jakiś wysiłek to tak mnie boli że nie idzie wyrobić,, i bardzo częsko jest mi niedobrze...Co mam teraz zrobić....?Czy to jest naturalne skoro nie mam woreczka żółciowego....? I co z tym zrobić...?Bardzo proszę o pomoc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę udać się do lekarza gastroenterologa,lekarz internista nie jest specjalistą w tej dziedzinie.Pacjenci po Cholecystectomii w 30% mają takie objawy ,lekarz po badaniach zleci odpowiednie leki o działaniu*zmniejszającym ilośc wytwarzanej żółci,zagęszczające żółć oraz leki osłonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bombel bkw

hmm ja tez mam bole zoladka mdlenia itp ino ze u mnie chyba to jest nerwica zoladkowa moze ty masz to samo regularnie denerwowanie sie dziala na zoladek.. albo to co napisal gosc wyrzej:) zycze by bole przeszly!:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze masz refluks żółciowy.ja tez to miałam w sumie to mam do tej pory.tylko ze jak miałam robioną gastroskopie to niby nic nie wyszło.a kiedys jak miałam robiona to wyszło.miałam przepisane do tej pory biore rano na czczo. taki lek IPP 40.i piję siemię lniane rano i wieczorem niby juz mnie tak bardzo nie boli ten żoładek ale i tak nieraz sciska.a wogóle odczuwam go caly czas a to mdli a to cofa sie jedzenie.i czuje ze zaczyna mnie bolec jak jestem głodna musze zaraz szybko cos zjesc.musisz tez troche diete trzymac tzn.UNIKAĆ,,kawy,potraw smazonych.potraw tłustych,potraw kwasnych,napojów gazowanych szczególnie pepsi no i papierosów nie palic.ja np pale bo nie moge sie oduczyc to zaraz czuje ze mnie boli ale chwile i przejdzie.gorzej z jedzeniem trzeba tak uwazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×