Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie guzowatości V kości śródstopia


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

4 sierpnia złamałam guzowatość V kości śródstopia. Po dwóch tygodniach unieruchomienia w szynie gipsowej założono mi lekki gips. Po czterech kolejnych tygodniach na zdjęciu rtg stwierdzono niepełny zrost kości. Lekarz zalecił mi ortezę przez następne 2 tygodnie. Niestety w sklepach ze sprzętem rechabilitacyjnym stwierdzono że nie ma ortezy na taki uraz i sprzedano mi łuskę na opadającą stopę. Nie wiem czy to wystarczy, czy powinnam iść na założenie gipsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie skontaktować się ponownie z ortopedą. W przypadku takich złamań trudno gojących postępowanie jest indywidualne i lekarz prowadzący musi decydować o całokształcie leczenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Jestem mamą 12-letniego chłopca, który ma stwierdzone złamanie guzowatości V kości śródstopia lewego, noga jest unieruchomiona w gipsie do kolana, syn nie otrzymał zastrzyków przeciwzakrzepowych. Czy jest to związane z jego wiekiem czy przeoczeniem?? Czy powinnam się zgłosić ponownie do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pękniętą V kość śródstopia. Lekarz powiedział, że takie coś samo się goi, bez gipsu. Noga cały czas puchła i była bardzo sina. Po dwóch tygodniach poszłam na kontrol do innego lekarza, który stwierdził, że noga jest w gorszym stanie niż 2 tygodnie temu (kości rozeszły się jeszcze o 2 mm). Wtedy dopiero założyli mi gips i dali zastrzyki. Minęły dwa tygodnie, noga nie puchnie i nabiera swojego koloru. Za tydzień mam kontrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×