Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina mosznowa a pachwinowa


Gość bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zabieg na przepuklinę mosznową i wszytsko jest ok ale mam takie pytanko z z tej przepukliny może mi wyjść przepuklina pachwinowa się zrobić chirurg mnie zoperował w prywatnej klinice i mówił że z powrtem w tym miejscu nie ma prawa wyjśc przepuklina czy tak jest wstawił siatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pan sobie zdawać sprawę, że przepuklina mosznowa to właśnie rozwinięta forma przepukliny pachwinowej. Jeśli zabieg był wykonany prawidłowo, z użyciem siatki prawdopodobieństwo wznowy przepukliny jest praktycznie prawie równe zeru. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam dwuletniego synka urodzonego z OMPHALOCELE... jest po operacji w pierwszej dobie życia, w 10 mies. życia miał tzw. plastykę powłok brzusznych z uformowaniem pępka, w 12 mies. życia zabieg przepukliny pachwinowej prawej i 3 tyg. temu miał zabieg przepukliny mosznowej lewej... wydaje mi się,że własnie po ostatnim zabiegu *robi* mu się wodniak.... mam pytanie: czy faktycznie 3 tyg. po zabiegu jąderko operowane powinno już być *małe*... zauwazyłam, że własnie w tym ostatnio operowanym jąderku ( nie zawsze) jest jakby większe i i jakby wypełnione płynem..... nasza pani chirurg powiedziała, że mamy pokazać się za 3-6 miesięcy na ponowną kontrolę, a może powinnismy pokazać się wcześniej do niej? dziękuję za odpowiedz! POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×