Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to przepuklina czy zwykłe problemy z mięśniem?


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia odczuwam ból w okolicy pachwiny i prawego jądra. Mam *problemy* ze stolcem (od 2-3 dni nie *załatwiałem* się). Nie jest to ból który zwiększa się podczas kaszlu lub jakiegoś wysiłku ... czy siedze czy stoję boli tak samo, czasami ból zwiększa się podczas chodzenia. Od kilku tygodniu zacząłem intensywniej cwiczyć (brzuszki, pompki itp.). Właśnie po takiej porannej serii zacząłem odczuwać ból. W czasie kaszlu (naciskam miejsce bólu) wyczuwam czasami coś ... hmm ... nie wiem jak to mądrze opisać ... wydaje mi się jakby w momencie kaszlnięcia pompował się *mały balonik* (ok 5mm), który pod wpływem nacisku pęka. Dla porównania drugą ręką naciakam po lewej stronie i tam czegoś takiego nie odczuwam. Kilka dni temu byłem u lekarza który stwierdził, że jest to naciągnięcie mięśnia (z tego co wiem w tym miejscu jest naczep mięśni brzucha), ale może do też być początek przepukliny (tak to ocenił lekarz). Przez 3 tygodnie mam się oszczędzać, unikać dźwigania cięższych przedmiotów i zrezygnować z cwiczeń. Chciałbym się zapytać czy Pana/Pani zdaniem może to być przepuklina czy faktycznie zwykle naciągnięcie mieśni. Martwię się ponieważ za dwa dni wylatuję na wczasy za granice i wolałbym nie mieć tam *przygód* ze służbą zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania bezpośredniego nie odpowiem Panu na to pytanie. Najlepszym sposobem jest skonsultowanie się z chirurgiem ogólnym, który zwykłym badaniem ręką bez problemu odpowie Panu czy istnieje przepuklina czy też nie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×