Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolonoskop z trudem wprowadzono do kątnicy


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po krótce opiszę mój przypadek. Jak miałem 9 miesięcy to miałem operację na wgłobienie jelita (cienkie weszło do grubego). W wieku 14 lat miałem operacje na wyrostek. Obie operacje były po prawej stronie ciała. W tej chwili mam 29 lat. Dzisiaj miałem robioną kolonoskopię ze znieczuleniem. Mam taki oto wynik: Okolica odbytu i badanie per rectum bz. Kolonoskop z trudem wprowadzono do kątnicy. Escia ufiksowana w zrostach. Poza tym kątnica, wstępnica, poprzecznica, zstępnica, esica i odbytnica bz. Mam kilka pytań, ponieważ po badaniu nie spytałem lekarza: 1. Czym może być spowodowane, że kolonoskop z trudem wprowadzono do kątnicy?? (mam zrobione zdjęcie kątnicy przez kolonoskop - jelito jest w przekroju kołem, natomiast w na dole lekko z lewej strony jest jakieś zgrubienie - co to moze byc? połączenie z jelitem cienkim? 2. Skoro miałem 2 operacje po prawej stronie to skad się mogły wziąść zrosty na esicy?? Czy od cześtego uciskania brzucha w okolicach esicy mogły powstać zrosty?? 3. Co oznacza słowo ufiksowana w zrostach?? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Wczoraj musiałem pic fortrans. Jelita bardzo mocno pracowalły. Czułem jak się w nich przelewa pod dużym ciśnieniem. Wieczorem już się uspokoiło. Dzisiaj rano zaczęło się na nowo. Znowu zacząłem chodzić do WC i miałem straszne wzdęcia i gazy. Czy to mogło być spowodowane stresem?? Ską się brały wzdęcia skoro jelita były wyczyszczone? Czy takie uczucie mocnych ruchów jelit się uspokoi? Nadal czuje jak się one bardzo ruszają i nadal mam duże wzdęcia. Z góry dziękuje za poświecvony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×