Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana guzowa na mięśniach powłok brzusznych


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Kilka dni temu zauważyłam u siebie pewną wyczuwalną zmianę w jamie brzusznej, zaraz pod żebrami z lewej strony. To coś jest umiejscowione na mięśniach powłok brzusznych (tak mi się przynajmnijej wydaję). To *coś* pojawia się tylko jeśli mam napięte mięśnie brzucha i lewą rękę odgiętą w tył ciała. Ręka musi być ułożona tylko w jednej pozycji. To coś jest na takim mięśniu co idzie od okolic pępka w górę po ukosie w lewo. Krawędź tego mięśnia jest wyczuwalna jak naprężę mięśnie. Jeśli wyczuję tego guza i rozluźnie mięśnie to to coś znika. Kilka dni temu sprawdzałam to kilka razy dość mocno. Na drugi dzień ten mięsień był obolały a najbardziej to miejsce gdzie pojawia się to zgrubienie. Mam następujące pytanie: - Czy to może być jakaś zmiana nowotworowa? - Czy jeśli byłaby to taka zmiana to czy ona się napina wraz z naprężeniem mięśni i czy może znikać jak rozluźnie mięśnie? - Czy zmiana nowotworowa po długotrwałym uciskaniu może boleć? Miałem robione usg 3 tygodnie temu, ale ono nic nie wykazało. Proszę o odpowiedź co to może być. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie skontaktować się jeszcze z chirurgiem ogólny. Taka zmiana może sugerować tłuszczaka, jest to zmiana łagodna - można ją obserwować lub gdy daje objawy wyciąć. Wątpię, że jest to coś groźnego np. rak skoro zmiana wychodzi z powłok brzusznych i jest słabo wyczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×