Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo silny ból w pachwinie, przepuklina?


Gość Krysss

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pachwiną(najprawdopodobniej). Zaczęło się to ok. 1 tydz. temu, gdy odczuwałem lekki ból z lewej strony w okolicach pachwiny, ale nie trwał on zbyt długo, tak ok. 1 godziny. Dodam tylko że trenuje piłkę nożną. Wczoraj po meczu, wszystko było w porządku, usiadłem na ławce, siedziałem 20 minut i gdy chciałem wstać poczułem bardzo silny ból w tym miejscu. Przez ok. 1 godz siedziałem i próbowałem coś robić(chodzić, itd...), niestety nie dałem rady, więc jakoś zostałem odniesiony do auta i odwieziony do domu. Dziś poczułem że trochę swobodniej mogę chodzić, jednak nogę mogę podnieść na niewielką wysokość. Zastanawiam się czy może to być coś poważnego, czy tylko przeciążenie pachwiny, a może przepuklina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nic groźnego się nie dzieje (bez badania trudno mi określić). Z opisu wygląda na to, że doszło do przeciążenia mięśni przywodzicieli uda (często do tego dochodzi przy grze w piłkę nożną). Proszę smarować żelem przeciwzapalnym bolącą okolicę. Za 2 -3 dni wszystko powinno wrócić do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo... miesiac i nic nie przechodzi. Mialem 10 zabiegow rehabilitacyjnych niby juz bylo lepiej poszedlem pokopac rekreacyjnie obadac czy napewno git i to samo... nie wiem co zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem kobietą i od ok.1o dni mam bardzo silne bóle w pachwinie, zwłaszcza w momencie wstawania z krzesła, tapczanu. Jak troche pochodze, pokuśtykam, to jest troszkę lepiej, ale w sumie bardzo, bardzo boli. Zrobiłam prześwietlenie biodra, ale w rtg mi powiedzieli, że raczej te bóle to chyba nie biodro. Jutro wyniki, bardzo się denerwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam bóle w lewej pachwinie.i też tak mam jak wstaje z krzesła albo jak chce sie podnieśc to boli najbatdziej,troche pochodze i jets ok .we wtorek ide do lekarza boje sie co mi powiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo przeszywający ból z pachwiny po udo promieniujący do kolana potrzeba 20min wstawania na raty żeby ból minął... Tak za każdym razem przy wstawaniu. Diagnoz&#128530*po usg i rezonansie uszkodzrnie obrąbka stawu biodrowego i M70.9&#128530*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×