Złamanie V kości śródstopia

użytkownik
Monika

Witam! 1 września okazało się że złamałam piątą kość śródstopia, lekarze na pogotowiu założyli mi szynę gipsową i kazali zgłosić się do ortopedy za 10 dni. Stopa nie boli (ani nie bolała) kiedy na niej staję, boli lekko tylko w momencie zginania np przy chodzeniu; nie puchnie ani nie pojawił się żaden siniak. W przyszłym tygodniu powinnam już wrócić do pracy i z tym wiąże się moje pytanie. Czy konieczne będzie dalsze unieruchomienie stopy, w szynie gipsowej bądź też w pełnym gipsie? Czy wystarczy tylko stopę bandażować bądź stosować opaskę na śródstopie ( np. http://www.active-pro.pl/hallufix-hallufix-opaska-na-srodstopie-hallufix-p-340.html ) a przy tym złamaną nogę *oszczędzać*? Do pytania dołączam prześwietlenie złamanej stopy http://img38.imageshack.us/img38/9711/dsc1862.jpg

Reklama
użytkownik
Adam

Witam. Mam pytanie odnośnie leczenia złamania V kości śródstopia. Mianowicie ile powinno trwać unieruchomienie złamanej koniczyny? W moim przypadku nogę mam unieruchomioną na 4 tygodnie. Czy to nie za krótko? w większości przypadków czytałem na forach że czas ten wynosi 6 tygodni. Czy możliwe jest że po 4 tygodniach gips zostanie zdjęty całkowicie? Z gry dziękuje za odpowiedź.

użytkownik
Radek

Nie martw sie mi tez zalozyli na 4 tygodnie. a dopiero 4 dni za mną */

użytkownik
Andriu

Witam mnie zalozyli gips na 13 dni pozniej 3 tygodnie rehabilitacji i mam wrocic do formy, bo gram w pilke nozna, mam nadzieje ze jest to mozliwe...

użytkownik
adrian

Ja na poczatek 5 tygodni gips po zdjeciu gipsu lekarz stwierdzil ze kosc sie nie zrosla i kolejne 6 tygodni chodzenia o kulach bez gipsu ale z calkowitym zakazem stapania. Teraz 10 grudnia czeka mnie kontrol to bede wiedzial co dalej

użytkownik
abc

Mi założyli na 4 tygodnie, gips mam równe 2. Jutro mam jakąś wizyte. Niby nie boli mnie za bardzo, ale czasami odczuwam ból. Może zdejmą mi ten gips jutro (jeśli dostanę się na urazówkę przy poniedziałku hehehe)

użytkownik
Adam

Mi w ogóle nie założono gipsu:/ jestem pełen obaw że może źle się zrosnąć.
ok mam tylko pękniętą V kość śródstopia ale strasznie boli, nie mogę w ogóle na nodze stanąć. Myślicie, że zagoi się wszystko dobrze i w jakim czasie?

użytkownik
ona

Cześć. 9 kwietnia złamałam V kość śródstopia. Na początku bardzo mnie bolało, całkowicie się załamałam bo matura w tym roku. Pojechałam na pogotowie, założyli mi szynę by opuchlizna zeszła. Musieli mi jakoś źle zrobić z tą szyną bo strasznie mnie bolało i obcierało. Po 5 dniach pojechałam do Częstochowy na włożenie gipsu. Gips do kolana na 4 tygodnie. Niestety..
W czwartek będzie 3tydzień odkąd jestem w gipsie. Mam 4 raz nogę złamaną... coś okropnego. Dobrze jest z tym, że chodzę normalnie, bez kul. Znajomi się dziwią, że chodzę tak jakbym nie miała tego okropnego gipsu. Noga nie boli. Tylko hmm gips się troszkę rozwalił. Mam matury w tym tygodniu i chciałam w czwartek jechać do lekarza by powiedział czy nadal muszę nosić gips czy nie. Jak myślicie powie ze mogę już być bez niego czy nie bardzo? Ciąży mnie ten gips. Jest majówka a ja muszę siedzieć w domu.Do tego dopadł mnie stres przedmaturalny. :(

użytkownik
Justka

Hej, ja złamałam V kość śródstopia w nocy z 1na 2 maja :( gips na 4 tygodnie, leżenie w domu z noga w górze, masakra. ja pół godziny usiedzieć nie umiem, nie wiecie może czy długo to się zrasta?

użytkownik
ona

No trochę sie zrasta :(:( ale dasz rade *)

użytkownik
beata

Napiszcie mi czy po zdjęciu gipsu długo się kuleje?Syn jest 3 tygodnie po zdjęciu gipsu,a chodzi tak,jakby złamał śródstopie wczoraj.To normalne?Trochę go boli ale żle chodzi.Beata

użytkownik
gość

Jestem 2 tygodnie po zdjęciu gipsu, ciągle kuleje, lekarz mi powiedział, że jeszcze trochę będzie bolało, a puchnąć może nawet kilka miesięcy. w sumie to śródstopie boli mniej mniej niż kostka, na której ścięgna po gipsie są nierozciągnięte i dlatego też kuleję

użytkownik
weronika

Masakra ja dopiero jestem 8 dni po zdjęciu i mnie troszkę boli jak staje .. i na rehabilitacje chodze czy te rehabilitacje coś pomogą??

użytkownik
Ela

Mama 60 lat więc to już lata.Tak boli. Na 4 tygodnie założyli mi gips , po zdjęciu noga bolała , ale kupiłam maść żywokostową 2 razy dziennie wcieram i masuję i jest lepiej.Trochę jeszcze bandażuję żeby się coś nie przytrafiło. Za prawie trzy miesiące dostanę się na rehabilitację - laser i pole magnetyczne, może będzie lepiej.Polecam jednak maść żywokostową, bardzo dobra - poczytajcie sobie.

użytkownik
Kamil

W środe czyli 16.05.2012 r. złamałem na treningu piłki ręcznej 5 kość śródstopia mam pytanie czy będe mógł dalej ćwiczyć piłkę ręczną , proszę o odpowiedź z góry dziękuje