Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie po operacji haluksów


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

30 grudnia bylam opero analisi metodo Sama nie wiem jaka. Osteotomia w dwoch miejscach. Chyba chevron plus Akin.pierwsze trzy dni byly ciezkie do zniesienia.byl bol i w nocy spac nie moglam pomimo srodkow przeciwbolowych. Dzis mia 8 dni od operacji. Szwy zaschniete juz od 3 dni, spora opuchlizna i nie stawiam w ogole tej nogi na podlodze. Chodze o kulach i w bucie ale nie stawiam nogi w ogole na zie mi. Boje sie ze noga zle sie zrosnie i ze bedzie bolalo. Olga.jak rekonwalescencja? Musze skonsultowac lekarzy w sprawie fizjoterapii czy nie? Operacja tak czy inaczej z dwoma srubami w paluchu.bandaz. po 8 godzinach od operacji wyszlam do domu.wolalabym zostac w spirale bo lepsza pomoc, no ale takie procedury w szpitalu. Operowalam sie w mediolanie w szpitalu uniwersyteckim ortopedycznym Galeazzi. Na rezultaty i ocene chyba musze sporo poczekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi prze pierwsze dni po operacji doskwierał trochę ból. Nie było tragicznie ale leki przeciwbólowe musiałam brać. Bardzo ograniczałam chodzenie, w sumie to chodziłam tylko do łazienki. Po 6 tygodniach zrobiłam zdjęcie RTG i mój lekarz - dr Bryłka stwierdził, że wszystko ładnie się zrosło i teraz tylko trzeba chodzić na rehabilitację, żeby palec wrócił do normy. Rehabilitacja polegała na ćwiczeniach, masażach, mobilizacji blizny itd. Właśnie mija pół roku po zabiegu a ja praktycznie już o nim zapomniałam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Aneta: Czy po operacji też chodziłaś na rehabilitację tam gdzie przyjmował Twój doktor? Doczytałam że w Poradni chorób stopy jest też rehabilitacja i zastanawiam się czy właśnie tam chodziłaś na rehabilitację. Jeżeli tak to czy była ona wliczona w koszt operacji czy dodatkowo płaciłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne produkty na halluksy można znaleźć w ofercie pewnej firmy z Lublina. Nawet nie trzeba wychodzić z domu i szukać po sklepach w wyszukiwarce można trafić na sklep. Ja korzystałam z tego produktu http://sklep.footmate.pl/index.php?route=product/product&product_id=129 i jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Basioczek

Osobiście uważam,że takie środki na halluksy nie eliminują w ogóle problemu. Sama przechodziłam przez to i wiem co piszę. Początkowo walczyłam na własną rękę ale z czasem miałam problem ustać przez 5 minut czy też chodzić takie miałam bóle spowodowane haluksem. Juz nie wspomnę o problemie z doborem butów. W końcu zdecydowałam się na konsultacje oraz operację w poradni chorób stopy. Po zabiegu przeszłam rehabilitacje i w końcu mogę cieszyć się swoboda chodzenia oraz w wyborze obuwia takiego jaki mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja 2ch stòp w UK, na NHS w prywatnym szpitalu. metoda Scarf +Akin, po 3 sruby w kazdej stopie. Tego samego dnia wrocilam do domu o kulach i w paskich pooperacyjnych butach trzymajac ciezar ciala na pietach. Bol przez 3 dni najgorszy, pozniej znosnie.

3 tyg noszenia 1 opatrunku wylanego delikatnie gipsem. Po rowno 3 tyg wizyta i zdjecie gipsu, nie bylo szwòw, tylko siateczkowy plaster wszystko ladnie zakleił. Zdjeli mi to wszystko i teraz strupki sie caly czas wietrzą. Lekarz mowi ze moge nosic swoje buty tylko zeby nie ocierac blizny i strupòw, czyli japonki, no i ciezar skupiac na pietach. Zadnych zmian opatrunkòw itp, za 3 tyg wizyta i zdjęcia xray i ocena sytuacji. 

W tej chwili dokucza mi prawa stopa, mam takie szczypanie, mrowienie jak nie ruszam a jak ruszam to czuje takie lekkie prądy w kosci. 

Chodze tylko troszke - jak musze, a tak to caly czas ruszam sie na rękach, pupie i piętach, zdecydowanie wygodniej niz na "czworaka".

Nozki mam Bardzo ladne, tylko skora taka sucha, ale smaruje bio oil i widac w oczach jak sie nawilża....

Czekam teraz co z tym mrowieniem, mam nadzieje ze to nie obluzowana sruba.... czas polaze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×