W jaki sposób wyjęty zostanie drut Kirschnera?

u?ytkownik
Anna H

Podczas ostatniej operacji założony został mi drut Kirschnera w celu stabilizacji kostki po osteotomi. Pięć dni po zabiegu zostałam wypisana za szpitala do domu ze szyną gipsową oraz zaleceniem zgłoszenia się na wizytę do mojego lekarza za 10 dni. Moje pytanie: Czy aby wyjęcie owego drutu było możliwe jest konieczna ponowna wizyta w szpitalu i znieczulenie ogólne, czy można też usunąć go ambulatoryjnie właśnie podczas tej umówionej wizyty? Dodam jeszcze, że z wypisu wynika, że oprócz drutu założono mi także śrubę AO. Bardzo proszę o w miare szybką odpowiedź.
PS. Jeśli metoda ambulatoryjna jest możliwa to usuwanie boli, tz czy używane jest jakieś znieczulenie miejscowe?

Reklama
u?ytkownik
stapler

Usunięcie wykonuje się w szpitalu najczęściej w znieczuleniu miejscowym.

u?ytkownik
Boję się i nic nie wiem

Mam dokładnie to samo co autorka tematu. Jutro idę na wizytę i boję się, że będzie boleć. Czy znieczulenie miejscowe równa się z kilkudniowym pobytem w szpitalu? W jaki sposób jest wykonywane?

u?ytkownik
stapler

Nie, z reguły robi się to w jeden dzień, zabieg trwa z 10 min., jest prawie bezbolesny.

u?ytkownik
olca

W jaki sposob przebiega wyciaganie drutow? prosze o odpowiedz, bardzo sie denerwuje*(

u?ytkownik
stapler

Z reguły w krótkim znieczuleniu dożylnym lekarz usuwa drut pociągając za niego specjalnym narzędziem.

u?ytkownik
Matrix

Mam 2 druty kirschnera w piszczelu i jeden w kości strzałkowej. Mam 12 lat i czy wyciąganie tych drutów będzie bez bolesne?
PS. proszę o szybka odpowiedź

u?ytkownik
Jola

Miałam 4-ry druty K po złamaniu kości promieniowej przy nadgarstku, usunięcie po znieczuleniu miejscowym (kawałek w okolicach drutów) nie boli ale jest nieprzyjemne, odczuwa się ciągnięcie kości - lekarz musi wyjąc druty a one siedzą ciasno, mi niestety przerwał nerw- nie mógł zlokalizować jednego, pogrzebał i stało się. Po usunięciu zszywa rany- ja mam trzy i są tak na ok. 7mm (szwy rozpuściły się w kilka dni), nie wygląda to ładnie, poza tym między bliznami są zgrubienia, teraz rehabilitacja i mam nadzieję, że jakoś to czucie mi wróci.

u?ytkownik
Gosia

Witam
Miałam drut w całej koci obojczyka bo załamanie było u trzonu wiec długość miał około 17 cm był wyjmowany w znieczuleniu miejscowym , zabieg jest bezbolesny ale czasem wymaga dość dużej siły aby wyszarpać drut u mnie trwało to około 10 minut bo był bardzo mocno wrośnięty wiec doktor wraz z asystentka musieli się dobrze zaprzeć a ja trzymałam się jedna ręką stołu , odczuwa się jedynie ciągniecie za kość nie jest to przyjemne ale napewno nie sprawia bólu wiec bez obaw , nie będzie bolało!!!!

u?ytkownik
Zuza

Witam!
Mam 15 lat i ja również przeszłam zabieg operacyjny. W wyniku złamania 1 kości śródręcza zostałam zaopatrzona w druty kirschnera. Wszyscy mnie zapewniali ze ich usuniecie odbędzie się w znieczuleniu miejscowym, gdy jednak przyszło co do czego, o znieczuleniu nie było mowy i moje dwa druty zostały wyjęte bez niego. Ból był przeraźliwy, ale momentalnie ustąpił. wszystkich których czeka ten proces mogę zapewnić ze wystarczy chwila cierpienia (oczywiście jeżeli jesteśmy w rękach dobrego lekarza)i potem już wszystko szybko wraca do normy, więc trzeba zacisnąć zęby i myśleć tylko o tym, ze już za parę minut będzie po wszystkim.

u?ytkownik
Mateusz

Witam! Mieszkam w Zakopanem i spadłem z 6m a raczej przeskoczyłem kurek ale mniejsza o to. Mam 14 lat. W wyniku upadku doznałem wieloodłamowego złamania kości piętowej z przemieszczeniem. 24. lutego zostały usunięte owe druty z moich pięt.Czytałem to forum przed zabiegiem wyjęcia. Chciałem powiedzieć że pomimo waszych odpowiedzi nie dostałem znieczulenia. Czy lekarz miał obowiązek podać mi owe znieczulenie? W razie pytań proszę pisać na nr gg:13653015

u?ytkownik
Mateusz

PS: a propo komentarza Zuzy, wyciąganie drutów kirschnera nie boli lesz odczuwa się niemiłe uczucie ciągnięcia kości.

u?ytkownik
Misza_Wwa

Witam, 3 tygodnie temu miałem usuwane 2 druty Kirschnera, w które zaopatrzono mnie po złamaniu 4 i 5 kości podgłowowej prawej ręki. Usunięcie drutów nie jest bolesne! w moim przypadku przed usunięciem ręką została zamrożona jakimś azotem w sprayu i nieprzyjemny był tylko moment zamrażania, czuć po prostu uczycie zimna, ale nie jest to coś strasznego.... samo wyjęcie drutu zajmuje ok sekundy i nie jest bolesne, tak więc nie ma się czego obawiać...

u?ytkownik
arnold

Witam, mam 2 druty k. w piątej kosci sródręcz i nie wiem czy czeka mnie pobyt w szpitalu i zabieg, czy tylko krotki zabieg ze znieczuleniem miejcowym

u?ytkownik
agnes

Około miesiąca temu usunięto mi 5 takich drutów ze stopy (złamanie otwarte i zwichnięcie stawu skokowego podczas wypadku samochodowego).
Usunięcie trwało ok 3-5 minut, było bez znieczulenia.Czytałam kiedyś na forum i wrażenie jest rzeczywiście jak to ktoś opisał takie jakby coś ciągnęło kość a potem ulga i szybciutko drugi i następny,naprawdę nie boli. Usuwa się je za pomocą *kombinerek**-) Przed całym zabiegiem pielęgniarka nawet mi nimi kręciła,żeby pokazać jak są luźne i nić nie czuć.
Mały szczególik - 2 druciki mi troszkę utknęły,a to przyjemne nie było.Pomimo wszystko chyba gorzej wspominam ściąganie szwów.
P.S. Znajoma pielęgniarka powiedziała,że jeżeli bardzo się boję mogę i mam prawo poprosić lekarza o miejscowe znieczulenie/zamrożenie.