Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W jaki sposób wyjęty zostanie drut Kirschnera?


Gość Anna H

Rekomendowane odpowiedzi

usuwa sie go z reguly po 6 tygodniach, pozniej nie zakladaja gipsu jezeli jest cienki na miejscu w przychodni przez szarpniecie/pociagniecie specjalnymi kombinerkami, nic nie boli, jezeli jest grubszy i wrosniety w skore w szpitalu w krotkiej narkozie podanej do wenflonu bez intubacji zabieg trwa ok 10 minut w szpitalu sie jest do 2 dni, ps. jezeli by bolalo nie robiliby tego tak na żywo bez żadnego znieczulenia, skoro teraz do najmniejszej dziurki w zębie dają znieczulenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po wyciagnieciu 4 drutow z reki. Zrobili to 6 tygoodni po operacji, w gabinecie zabiegowym. Troche popsikali znieczulaczem wczesniej. Na to zalozony opatrunek i do domu. Bol byl do zniesienia, ale teraz niestety reka mocno boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wiedziałam, że na Internautów można liczyć i zawsze znajdzie się grupa na odpowiednim forum. Mam mieć wyciągany drut za 3 tyg. I oczywiście jestem przerażona. Złamana 4 i 5 kość śródstopia.W szpitalu zadałam pytanie o wyjęcie drutu 3 osobom i dostałam dokładnie 3 różne odpowiedzi* *Ze na żywca, że operacyjnie i że w znieczuleniu miejscowym* .Nie wiem którą metodę u mnie zastosują...ale znając swojego pecha, będzie *na żywca* Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj miałam usuwany gips po złamaniu ręki w nadgarstku. Nie zrobiono mi zdjęcia rtg. Przy usuwaniu gipsu stałam, a mam 60 lat. Ortopeda dokładnie obmacał mi rekę, już tym wywołując ogromny ból, a potem złapał szczypce i wyrwał mi drut z ciała. Poczułam ból, ale nie zdążyłam zareagować, bo już mi wyrwał następny. Zrobiło mi się słabo, pozwolił mi usiąść i wyszedł do drugiego pomieszczenia. Za tydzień mają mi usuwać jeszcze jeden drut. Proszę się nie zgadzać na usuwanie tego świństwa na żywca. I tak potem boli jak diabli, nie pomagają nawet środki przeciwbólowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grażyna, dziękuję. Byłam dziś na wizycie, gips ściągnęli po prawie 6 tyg, ale drut został. Zupełnie nie ma żadnego zrostu. Może za miesiąc, przy kolejnej wizycie, mi wyciągną. Odezwę się po 23 pażdziernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LENA, 22 lata

Hej, mam trzy druty po złamaniu wyrostka łokciowego od pół roku. Teraz w ferie w lutym będę jechała na narty, czy mam wyciągnąć je w grudniu czy jechać w góry z drutami? Drut nie wystaje spod skóry, ale widać go i jak o coś zahaczę to boli. Przeszłam rehabilitację, na zdjęciach widać zrost. Jaki jest stan kości po wyjęciu? Proszę o odpowiedż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem wieloodłamowe stawowe złamanie kości piętowej. Dostałem 6 drutów *K*. Jestem obcenie po 3 tyg od operacji. Po 6 tyg mam iść na RTG. Zobaczymy kiedy wyjmą druty. Bardziej interesuje mnie rehabilitacja. W 11 tygodniu od operacji mam zaplanowany urlop i wyjazd za granicę. Jestem ciekawy na ile do tego czasu będę jeszcze kaleką ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie...dzisiaj drut sobie poszedł..Ponad pół roku. Nie bolało zupełnie, uczucie jakby coś się przesuwało.Nie miałam żadnego znieczulenia, psikania, zamrażania. Koniec druta miałam na zewnątrz zawinięty w haczyk, było za co złapać.Teraz zaczynam czuć stopę dość intensywnie.Noc pewnie na tabletkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem w 7 tygodniu po operacji pięty. 3 dni temu wyciągnięto mi druty K (było ich 6). Wyciąganie nic nie bolało - poza pierwszym drutem - kiedy to lekarz obrócił drut w kości - widocznie miałem jakiś nerw w pobliżu. Pozostałe wyszły bez kłopotu. Nie ma się czym martwić naprawdę. Więc jestem bez drutów ale na stopę nie wolno nadal stawać - podobno ma tak być do 12 tygodni - nic tylko się zapłakać. Czy ktoś wie jak szybko goi się kość pięty przy złamaniu wieloodłamowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie druty wyciągali w pokoju zabiegowym w poradni ortopedycznej po ośmiu tygodniach od wypadku miałem pięć drutów w pięcie wyciągał je mój lekarz bez znieczulenia specjalnymi kleszczami jeden po drugim nie boli tyle że jak pociągnie za drut by wyjąc to jest uczucie dziwne nie umie opisać trwało to pare minut poczym pielęgniarka przemyła mi pięte i ząłorzyła opatrunek i wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa druty , jeden w paluchu po operacji haluksa i w drugim palcu , który był młotkowaty. Martwię się bardzo , bo drut w drugim palcu jest wysunięty do przodu i wystaje około 1 cm. Mam wrażenie , że on wysuwa się coraz bardziej . Czy powinnam iść z tym do lekarza , czy wytrwać jeszcze tygodnie do czsu ich usunięcia . Proszę o szybką odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie 3 druty K w kości promieniowej po jej zlamaniu z przemieszczeniem. Mają wyciągnąć je za 3 tygodnie. Moje pytanie jest następujące- czy po wyciągnięciu drutów ręka spowrotem zostanie włożona do gipsu czy może do ortezy? Jak to wyglądało u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grażyna ,mój lekarz tłumaczył że zrastająca się kość jakby *wypycha* te druty na zewnątrz więc może o to chodzi? ja mam 3 druty K w 3 palcu prawej ręki po złamaniu przez staw ,będą wyciągane za ok 3 tyg. Myślałem że to jakiś zabieg kolejny żeby wyciągnąc te druty ale dowiedziałem się że operacja odbywa sie na biurku szczypcami mam nadzieje że chociaż jakieś znieczulenie do tego dostane... Ktoś też tak miał że z jednego druta pojawia się taka żółta maź? nie jest tego wiele mała kropelka na kilka dni ale zastanawia mnie to że na 3 druty tylko z jednego takie coś wypływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 druty w ręce koło nadgarstka mam kilka pytań. Czy wyciąganie drutów bez znieczulenia boli? Czy mogę poprosić o znieczulenie? Czy blizna zostanie? Rehabilitacja jest potrzebna? Za ok. 4 tyg wyjmowanie boje się te druty wyglądają okropnie wszyscy mówią *nie będzie boleć* . Ja w to niewierze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi zdejmowali, a koleżance rok wcześniej, mówiła, że będzie boleć, ją bardzo bolało. Ja poszukałam na internecie jak temu zapobiec i jest!!! Znalazłam krem znieczulający swiss medical z lidokainą, kupiłam go na stronie naporost.pl i co? I nic mnie nie bolało. Posmarowałam rękę z drutami w tym miejscu i nic nie czułam. :) Jestem bardzo bardzo zadowolona, a na tej stronie jest najtaniej i wszyscy polecają tam kupować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam 14 lat i przy złamaniu prawego nad kłykcia w kolanie (kości kłykciowej) zostały włożone mi do kolana 2 druty K. Wyciągnąłem je około 2 tyg temu wszyscy lekaże mówili że dostane znieczulenie do żylne gdy pojechałem wózkiem na salę nie dostałem żadnego znieczulenia i 2 druty zostały mi wyciągnięte bez niczego tylko popsikali kolano jakimś sprayem który nie zadziałał ból jest okropny ale po 3 mi jest po wszystkim i gdy ktoś ma możliwość ich zostawienie niech je zostawi pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×