Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Oddawanie stolca


Gość Rafii

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam taki oto problem związany z wydalaniem kału. Do ubikacji chodzę codziennie od kilkunastu minut do 1-2h po obudzeniu. Martwię się jednak samym wydalaniem. Codziennie wstaje o różnych godzinach (ze względu na mój tryb pracy - wstaję o 4, 6, 10). Jeśli wstanę o 4 to nie czuję parcia na stolec i nie wypróżniam się - dopiero ok. 7. Jeśli wstanę o 6 to praltycznie zaraz czuję parcie na stolec. Często wtedy pierwsza część stolca jest normalna druga taka jakaś miękka. Jest on w całości. Często np zdarza mi się, że wydalenie stolca następuje z dużą siłą i puszczaniem bąków. Natomiast jeśli wstaję o 10 to wypróżniam się normalnie, wszystko jest tak jak ma być. Jeśli w dzień taki kiedy mogę wstać później przebudzę się na chwilę np ok. godz. 6 lub 7 i poleżę chwilę to nachodzi mnie parcie lekkie. Jeśli się uśpię i wstanę później to wtedy parcie jest mniejsze i wydalam normalny stolec. Wydaje mi się, że jak wstaje wcześnie to następują silne ruchy perystaltyczne (choć ich nie czuję) i kał jest szybko wydalany i nie jest on do końca uforowany i do końca odciągnięta woda. Czy może tak być?? Czy może to być IBS czy jest to jakaś poważniejsza patologia? Nie krwawie jak się wypróżniam, kał nie jest czarny. Jedynie jak jest miękki to jest inaczej uformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie stwierdzam tu żadnej patologii. Jeśli jednak ma Pan wątpliwości trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza. Jeśli prowadzi Pan nieustabilizowany tryb życia, stresowy to stolce nigdy nie będą regularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×