Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągle odnawiające się ropnie jelita


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój chłopak jakieś 3 miesiące temu miał wycięty ropień z odbytu. Po około miesiącu od tego zabiegu znów zaczął odczuwać bóle w okolicy odbytu, okazało się iż ropień znów się odnowił, wtedy znowu poddał się zabiegowi. Kilka dni temu znów zaczął odczuwać podobne bóle. Udał się do lekarza który wykonał zabieg nacinając skórę na pośladku aby zrobić ujście. Przepisał mu różne leki między innymi silne leki przeciwbólowe(ketonal forte) a w przyszłym tygodniu prawdopodobnie ma odbyć się operacja której lekarz jak twierdzi wolałby uniknąć gdyż jest ryzykowna. Chciałam zapytać o jakie ryzyko może chodzić dokładniej i jaka jest przyczyna ciągłego odnawiania się ropni i powstawania stanu zapalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stany zapalne powstają samoistnie, wskutek przenoszenia się zakażenia zatok kanału odbytu do tkanek miękkich okołoodbytniczych. Leczenie ropni w tym miejscu jest bardzo problematyczne, gdyż często kończą się powikłaniem czyli przetoką okołoodbytniczą. Wycięcie takiej przetoki może zaś być powikłane następowo uszkodzeniem mięśni zwieraczy co doprowadza do nietrzymania stolca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!podobne dolegliwości zaczeły sie u mnie około 8 lat temu.ropnie wciaz sie odnawiały i były nacinane przez lekarzy.w tym momencie powstała z nich przetoka prawego posladka .przeczytaj co to w google.niestety musze sie poddac operacji która zle wykonana wiaze sie z ryzykiem uszkodzenia tzw.zwieraczy.czyli potocznie moge robic w gadki jesli sie nie uda albo przeprowadzi ja fuszer.dlatego radze znależć dobrego proktologa.ostatnio znalazłam takiego w łodzi poszukaj.zyczę powodzenia i duuzo zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×