Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew z odbytu


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem.Otóż zacznę od tego,ze mam 15 lat no i od pewnego czasu co jakiś czas pojawia się u mnie przez kilka dni krwawienie z odbytu tuz po oddaniu stolca.Jest to świeża krew.Nie mówiłam o tym rodzicom,bo się wstydziłam.Ale muszę jednak niedługo im o tym powiedzieć,ale jeszcze nie teraz.Czytałam w internecie ,ze to mogą być hemoroidy ,bo zauważyłam ze wysuwa się z odbytu taki jakby mały guzek wielkości może z 5mm,ale to tylko podczas parcia,czyli były by to hemoroidy II stopnia zachorowania, bo ten guzek cofa sie samoistnie.No i teraz bardzo Was proszę,żebyście napisali mi czy macie jakieś podejrzenia czy to właśnie ta choroba czy coś innego? Co zrobilibyście na moim miejscu?Czy ktos doświadczyła takiej choroby lub innej ,bo nie wiem jeszcze co to jest.Czekam na odpowiedzi to jest dla mnie bardzo ważne.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wiesz co powiem Ci szczerze, ze znam taki przypadek i to właśnie było spowodowane hemoroidami, co nie oznacza, ze nie powinnas skonsultować tego z lekarzem który wykluczy Ci inne choroby ktore moga byc z tym zwiazane. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor. Mam 30 lat. Od dziecinstwa cierpie na zaparcia. Wyprozniam się co 3-7 dni. Stolec jest zawsze bardzo szeroki. Okolo 1,5 temu silny stres doprowadził do wrzodziejacego zapalenie jelita. Mialam śluz i krew w stolcu. Leczyłam sie na to u proktologa. Również miałam zabieg składający się z 3 etapów usuwania żylaków odbytu za pomocą prądu. Ostatni etap miałam początkiem grudnia. Wszystko było w porządku z odbytem. Od około miesiąca każde oddanie stolca wiąże się z krwawieniem. Dzisiaj oglądałam odbyt za pomocą lusterka. Jak rozszerzyłam pośladi to zauważyłam że zwieracz miał malutką szczelinę, tak jakby nie był domkniety Jak rozszerzyłam mocniej to puściło się kilka kropel krwi. Co to może być? Może to być nowotwór? Czy do proktologa powinam się umówić w normalnym terminie czy jak najszybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze, czy w ciągu miesiąca mógł powstać nowotwór? Pytam o to, ponieważ wrzodziejące zapalenie jelita oraz ciągłe zaparcia sprzyjają powstaniu takich chorób. U lekarza byłam początkiem grudnia. Wtedy było wszystko w porządku. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×