Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W zrazikach wątroby cechy zwyrodnienia balonastego oraz bilirubinostasis


Gość MIM

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogłabym prosić o analizę wyników biopsji wątroby? Oto wynik badania: Materiał rozfragmentowany zawiera 4 przestrzenie wrotne. Architektonika narządu nieco zaburzona, widoczne pogrubiałe beleczki hepatocytów. przestrzenie wrotne wąskie zawierają proliferujące przewodziki żółciowe. Blaszka graniczna zrazików zachowana. Nie znaleziono prawidłowo wykształconych przewodów żółciowych. W zrazikach obecne ogniskowe cechy zwyrodnienia balonastego oraz *bilirubinostasis* pod postacia ziaren bilirubiny w hepatocytach. Włóknienie w normie. Obraz może odpowiadać: Ductopenia viarum biliferiorum interahepaticorum, bilirubinostasis. Uwaga: brak pełnych podstaw diagnostycznych, materiał skąpy,cech morfologicznych AIH nie znaleziono. Proszę mi to wytłumaczyć bowiem mój lekarz chwilowo bardzo sie rozchorował. Nie mam sie do kogo udac na konsultacje:( Proszę o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie brzmi: Mała ilość dróg żółciowych wewnątrzwątrobowych, zastój żółci. Cech autoimmunologicznego zapalenie wątroby nie znaleziono. Nic ewidentnego pod względem chorobotwórczym nie znaleziono (jakichkolwiek groźnych schorzeń). Najlepiej, żeby leczeniem zajął się hepatolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×