Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadżerki na żołądku


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie byłem dzisiaj ponownie u lekarza rodzinnego i miałem także wykonane badanie RTG klatki nie stwierdziło żadnych zmian w płucach i w klatce piersiowej oraz sercu wszystko jest ok ale pani doktor stwierdziła że to mogą być nadżerki na żołądku co to jest za choroba i czy to może być poważne dodam że ja mam mocno kłujacy ból właśnie w okolicach żołądka i on się nasila mi przy pochylaniu i do tego teraz pojawiły mi się wymioty czy to mogą być wrzody na żołądku czy raczej nie pani doktor powiedziała że jak mi nie przejdzie po lekach to muszę iść na Gastroskopię bo to może być coś poważnego a pana doktora zadaniem co powinienem zrobić w takim przypadku i czy się to leczy chirurgiczne czy można tabletkami Ps.Tabletki jakie mi zapisała pani doktor to HELICID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby postawić diagnozę należałoby wykonać gastroskopię. Nadżerka to początkowe stadium owrzodzenia. Leczy się to głównie dietą jak w chorobie wrzodowej żołądka i lekami zmniejszającymi wydzielanie kwasu żołądkowego (np. HELICID)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc. Ostatno miałam badania typu gastroskopia i wyniki wykazały że:Błona śluzowa żołądka zaczerwieniona z płaskimi nadżerkami w części antralnej. Pobrano wycinki do badania hist-pat. Wpust szeroki- niewielkka przepuklina rozworu przełykowego. Nad linią Z nadżerki długości 3 mm.Powyżej przełyk bez zmian. Wynik wycinka: Gastritis chronica et activa pylri. Infectio HP++[M-43000].Jestem w trakcje lecznia lekami :IPP40 dawkowanie 2 miesiące i na noc Ranigast 150 mg co do leczenia mam wątpliwości bo czytałam na ineternecie że podawane są antybiotyki a poprawy nie ma błagam o pomoc bo CIERPIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×