Drętwienie i ból po operacji zespołu cieśni nadgarstka

u?ytkownik
Monika

Jestem 9 miesięcy po operacji prawej ręki na razie jest dobrze.czasami jak ręka jest trochę nadpracowana to trochę boli albo w nocy ścierpnie ale nie jest tak źle jak było kiedyś.mam jednak inny problem cierpną mi przy prawej ręce 2 palce ,które do tej pory nie cierpły tzn.czwarty i piąty.wczoraj byłam u ortopedy na kontroli i mówiłam mu o tym powiedział że to *zespół guyona*też to się leczy operacyjnie i nacinają obok tego miejsc co zespół cieśni nadgarstka.
lewa ręka też cierpnie ,ale puki idzie wytrzymać to daje jej na razie spokój.
ja jestem zadowolona bo nocki są lepsze w spaniu niż przed zabiegiem.

Reklama
u?ytkownik
Beata

8 miesiecy temu mialam operacje lewej reki i jest rewelacyjnie ! Reka jest w pelni sprawna, no moze ciut slabsza (mam 45 lat, wiec nie ma co sie spodziwac cudow). Za mna sezon ogrodniczy gdzie reki nie oszczedzalam wcale, kopalam, pielilam jezdzilam w pelni wypelniona taczka i wszystko w porzadku:). Oczywiscie przez pierwsze 2 miesiace trzeba reke bardzo oszczedzac, ale potem nie ma co sie piescic i wracac do normalnego zycia. Dwa dni temu mialam operowana prawa reke i znowu jest rewelacyjnie:) Nic nie boli, nie dretwieje. Jedyne co moge polecic to to, zeby nie decydowac sie na operacje metoda laparaskopowa, bo co prawda rana jest duzo mniejsza, ale ryzyko, ze bedzie to zrobione nieprecyzyjnie i bedzie konieczna ponowna operacja jest bardzo duze (tak tlumaczyl mi moj lekarz i tu w Norwegii gdzie mieszkam zupelnie odeszlo sie od tej metody, oczywiszcie jezeli chodzi o zabieg ciesni nadgarstka).
Nie bojcie sie zabiegu! W koncu wszystkie noce przesypiam jak niemowle:))

u?ytkownik
Jola

Ktos wczesniej napisal o trzaskajacych palcach i kciuku.czy to napewno za sprawa ciesni.czytalam,ze to cos innego i leczy sie sterydowymi zastrzykami ,lub zabieg operacyjny,polegajacy na uwolnieniu sciegna z pochewki.co to znaczy zanik klebu miesni kciuka/ czy to widac?pytam bo mam tez trzaskajacy kciuk,rece mi nie dretwieka . Prosze o odpowiedz

u?ytkownik
Basia

Witajcie,,9 iesiecy temu mialam operacje na zcn,jak do tej pory wszystko jest fajnie,przedewszystkim spie po nocach,choc w nocy od jakiegos czasu dretwieje mi ta perowana reka,yzn mly palec, czeka mnie teraz operacja prawej reki, boje sie troszke,ale ufam mojem lekarzowi,wspanialy lekarz,
Nadmieniam ze po mesiacu od operacji wrocilam do parcy,jestem krojczyni wiec niestety reke bardzo nadwyrezam,.pozdrawiam wszystkich i zycze zdrowia,Basia

u?ytkownik
Ola

Witam. chcialabym sie dowiedziec jak przebiega zabieg tzn w jakim znieczuleniu , czy lezy sie w szpitalu, jakie badania trzeba wykonac przed zabiegiem itp . slyszalam ze w panstwowych szpitalach robia to pod narkoza a w prywatnych klinikach w znieczuleniu miejscowym. szczerze mowiac wolalabym te druga opcje

u?ytkownik
Monika.

Witam Was ponownie.15 lutego minie rok po operacji mojej prawej ręki.
Jak na razie nie mogę narzekać,ale jak pisałam wyżej to jest tak że te palce ,które cierpły to są ok! ale te dwa pozostałe są czasami*nie grzeczne* i cierpną w nocy.
lewa ręka też zaczyna mocniej dokuczać ale mój lekarz ortopeda ,który mnie operował powiedział że mam poczeka.
Ja miałam zabieg o 10 a o 16 wychodziłam do domu chociaż mogłam zostać do dnia następnego ,ale ciągało mnie do domu- do dzieci.znieczulanie miałam w jakąś żyłę w szyi ,tzn,coś mi wszczykneli i cała ręka zdrętwiał i nic już potem nie czułam -chyba to była jakaś blokada. zabieg trwał około 40 minut.

u?ytkownik
krystyna

Witam, pierwsza operacja 3 lata temu do dzisiaj czuję zdretwienie lewej reki.Druga operacja 1miesiąc temu koszmarrrrrrrrrrrrrrr,ból, odretwienie ,rehabilitacja laserem i dalej to samo Juz mam dosyc - ale mam nadieje ż będzie dobrze

u?ytkownik
andrzej

Zabieg na zcn był w październiku, wszystko pięknie tylko po pracy ręka puchnie i pobolewa. Najgorzej zacisnąć pięść. Na drugą się nie zdecyduję,

u?ytkownik
Teresa

Witam, też cierpię na ZCN. Poradźcie proszę gdzie w Krakowie to zoperować.

u?ytkownik
gaba

Jestem pol roku po operacji prawej reki sam zabieg bez bolu wykonamy w krakowie w szpitalu sw rafala opieka wspaniala poprawa po operacji natychmiastowa ale teraz znowu pojawilo sie dretwienie troche sie martwie ale i tak decyduje sie na druga reke nie ma sesu sie meczyc

u?ytkownik
Joanna

Witam, czy przy zcn moze wystepowac tez zapalenie sciegien w obrebie reki i nadgarstka? rano rece sa sztywne przykurczone nie mozna rozprostoac dloni ani zacisnac piesci. nie wiem czy to efekt zcn czy zapalenie spowodowalo zcn. oczywiscie dretwienia w nocy nie daja spac uczucie palenia w dloni itp

u?ytkownik
pytajnik

Jakie badania trzeba wykonac przed zabiegiem oprocz emg? czy konieczne jest szczepienie wzw?

u?ytkownik
gosia

Witam, ja jestem 2 tygodnie po zabiegu prawej. Ogólnie ręka nie boli. Jak nic nie robie ale jak próbuje wykonywać proste czynności to odczuwam ból w kciuku i przy ruszaniu palcami czuje jakby ktoś pociągał mi za ścięgna taki dziwny ból. Rana prawie zagojona i nie boli. Ale w środku wszystko obolałe. mam skierowanie na fizjoterapie laser i prądy. Ale dopiero jak rana się całkowicie zagoi. Bo jak się na niezagojoną ranę stosuje prądy to może się `paprać`. Chciała bym żeby już było dobrze. Bo moja praca tego wymaga noszę cięższe rzeczy. Lewa ręka też jest chora. Ale jak prawa nie dojdzie do normy to lewej nie robie.

u?ytkownik
pytajnik

A jakie mialas badania przed zabiegiem? szczepienie na wzw? jakie znieczulenie? jakie objawy?

u?ytkownik
Ewa

Do Teresy z Tarnowa
Witaj, miałam 7 miesięcy temu zabieg ZCN prawego, po zabiegu o wiele gorzej. W styczniu br. miałam reoperację, ponieważ jeszcze dołączył trzaskający kciuk. Jestem 2 tygodnie po zabiegu, reka niesprawna, żadnej poprawy, a lekarz mówi, że nerw jest uszkodzony i nie wiadomo co będzie dalej. Pracuję jako specjalista pracy socjalnej przeważnie na komputerze i pisanie długopisem.Po pierwszym zabiegu miałam cały czas obrzęk wewnętrzny co wykazało usg i nerw zablokował się w zrostach. Palec serdeczny i środkowy miałam chłodny i z przeczulicą. teraz niby odblokowany nerw a dalej to samo. Poprzednio miałam przez 6 tygodni rehabilitację laser, magnetronik i ultradźwięki. Teraz za 2 tygodnie mam mieć laser, magnetronik i elektrostymulację. Miałam też podane 20 iniekcji miogammy na odbudowę nerwu i nic nie pomaga. Nadmieniam, że 4 lata temu miałam operowany bark z powodu zespołu cieśni i było ok, ponadto choruję na niedoczynność tarczycy i cukrzycę insulinozależną co podobno niemały wpływ ma na to schorzenie. Gdy mi odebrano rentę to biegli twierdza, że jestem zdolna do pracy. Zyczę zdrowia :-) Ewa