Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odstające lewe dolne żebro i ból w jego okolicach


Gość Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ale nie wiedziałem dokładnie w jakim dziale umieścić temat, a więc tak. Mam 16 lat. Niedawno, całkiem przypadkowo zauważyłem że lewe żebro zaczyna mi bardziej odstawać. Ponadto w jego okolicach mam bóle ( nie są to mocne bóle, takie chodzby kłujące, nie wiadomo skąd wychodzi ból, ponieważ jest taki rozchodzący, ale jednak czuje go gdy leże, stoje czy siedze ). Chciałbym dodać że mam przepukline a czytałem że te bóle mogą wynikać z przepukliny, woreczków żółciowych czy nadcignięcia mięśnia ? Chyba tak. Prosze o pomoc, ponieważ nie wiem co robić, czy poczekać pare dni aż ból ustanie czy zgłosić się do lekarza rodzinnego. A co do tego odstającego żebra też poprosze o Wasze zdanie. Jeśli się gdzieś pomyliłem to przepraszam, ale pisałem to na szybko. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ciekawe ja mam tak samo też mam 16 lat i poszukuje odpowiedzi na moje pytanie ,zatem odstaje mi lewe żebro nie towarzyszy temu żaden ból lecz czuje jakby jakiś ucisk w tym miejscu dziwny nie wiem co to jest prosze o pomoc w moim i kolegi imieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno określić co może się dziać, co może być przyczyna tychże dolegliwości. Trzeba w tej sprawie bezpośrednio udać się do lekarza. Może to tylko zwykły nerwoból, a może dochodzi do jakiegoś rozrostu w strukturze żebra. Trzeba o tym fakcie poinformować rodziców i udać się z tym problemem bezpośrednio do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi też odstaje lewe żebro na dole nie boli mnie to ale czasami czuje kucie trochę wyżej to kucie trwa kilka minut i czasami nie mogę złapać oddechu ale później przechodzi. Planuje iść z tym do lekarza. Nie wiem co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 17 lat i od pewnego czasu cwicze i od tego czasu zauwazylem ze lewe dolne zebro mi odstaje, zwlaszcza to widac jak leze, a bol wystepuje tylko przy cwiczeniach, np. miesni brzucha. Nie wiem wlasnie czy isc z tym do lekarza, to trwa juz jakies 2/3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam ale mnie nie boli nie przeszkadza tylko sobie jest to u mnie jakieś 1-2 lub 3 tyg nie pamiętam dokładnie ale możliwe że to od uderzenia bo wcześniej uderzyłem się w metalowy prent a jakiś czas później olupadlem na rowerze zauważyłem takie coś gdy leżałem wydaje mi się że zebro maleje z każdym dniem czy to po prostu zbicie czy powód do mnie obaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×