Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naderwane więzadła i pęknięta łękotka


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 15 lat i gram w piłkę nożną....z piłką wiąże swoją przyszłość i chciał bym w nią grać zawodowo. Kilka miesięcy temu miałem mały wypadek :Idąc do domu wywróciłem sie na lodzie i naderwałem sobie więzadła krzyżowe przyśrodkowe... potem opuchlizna i bóle nie przestawały mnie męczyć , po wizycie u lekarza sportowego dostałem skierowanie na usg ,a po usg było przypuszczenie pęknięcia łękotki od strony wewnętrznej kolana...miałem mieć robioną artroskopię bo tak zalecał mi lekarz sportowy , lecz gdy byłem już przygotowany do zabiegu lekarz który miał wykonywać zabieg powiedział mi ,że na razie jest on bez sensu...i lepszym rozwiązaniem jest badanie rezonansem magnetycznym. Zrobiłem i to badanie...z badań wynikało ,że miałem naderwane więzadła lecz są one już w porządku i mam lekko pękniętą łękotkę.chirurg powiedział ,ze nie ma się czym martwić i trzeba zacząć rehabilitację...po półtorej miesiąca rehabilitacji wróciłem na boisku moja absencja trwała gdzieś około 4 miesięcy. Podczas obozu przygotowawczego zacząłem odczuwać luz w kolanie po tym znowu trochę odpocząłem od gry i treningów. gdy znowu nic mi nie dolegało zacząłem trenować...a teraz znowu coś złego dzieje sie z tym kolanem czy w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem nie jest zrobienie artroskopii i usunięcie pękniętej części łękotki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez mam peknieta lekotke przysrodkowa i do tego Torbiel Barrera . Czekam na artroskopie . Ale to dopiero po wizycie u prywatnego lekarza bo w szpitalu podejrzewali zlamanie kosci piszczelowej . 6 tyg w gipsie noga . Tez wiaze z pilka przyszlosc bo wiem , ze mam wszelkie predyspozycje po tacie , ktory w Jagielloni wystepowal. No ale juz mam 2 rok przerwy w futbolu wiec nie wiem czy uda mi sie do optymalnej formy wrocic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie wróciłem do domu po 2 dniowym pobycie w szpitalu gdzie wykonano mi artroskopie kolana. Podczas gry w kosza po skręceniu poczułem luz w kolanie, dodatkowym wyskokiem poprawiłem i doszło do pęknięcia łękotki z przemieszczeniem fragmentu nie stabilnego i ostrym naderwaniem więzadła. Po konsultacji z ortopedą, prywatnie wykonałem badanie USG gdzie zostały stwierdzone opisane urazy. Jednak badanie to nie daje pełnego obrazu wnętrza kolana, niezbędna była artroskopia gdzie usunięto mi większą część łękotki a naderwane więzadło pozostawiono w nadziei że się nie zerwie i nie będzie potrzebna jego rekonstrukcja co wiąże się z powtórną artroskopią i przeszczepem więzadła... Dodam że po badaniu usg z założenia wynikło że łękotka będzie zszywana a nie usunięta.. Osobiście bałem się znieczulenia w kręgosłup, ale okazało się praktycznie bez bolesne w porównaniu z punkcją (ściągnięciem płynu z kolana) i raczej nie ma się czego bać, Uczucie mocno stłumionego czucia i brak możliwości poruszania nogami nie należą do najprzyjemniejszych ale kiedy to ustąpi po ok 3-4 godzinach jest ok, pozostaje tylko tyłek bez czucia na ok 2 godzinki i kaczka między nogami w razie jak by się nie czuło nadchodzącej potrzeby, no i 3 małe dziurki w kolanie:P Ogólnie nie jest tak źle i wydaje mi się że jeśli jest taka możliwość, to lepiej mieć to z głowy tym bardziej że od zapisu do przyjęcia na odział może zlecieć parę ładnych tygodni... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko ja właśnie leże no można powiedzieć że siedzę po zabiegu już 3 tydzień no tylko że rehabilitacją sam się zajem i już powoli stawiam nogę tyle że nie mam w niej siły i schudła no ale czas leczy rany he więc jeszcze do kolejnej wizyty i mam nadzieję że wszystko będzie jak dawniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gram w piłke juz kilka lat i doznałem pierwszej powaznej kontuzji kolana.Mam *pionowa szczelina pękniecia w obrebie rogu tylnego łąkotki bocznej dochodzaca do obu powierzchni stawowych* a lekarz powiedzial mi ze moge juz powoli trenowac !? czy naprawde moge z tym grac??? prosze o POMOC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×