Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kontuzja kolana i krew z torbieli


Gość Martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od 4 lat trenuje koszykówkę. Miałam Już skręcony lewy staw skokowy. Niestety tym razem kontuzja jest o wiele poważniejsza. Podczas gry na boisku poczułam chrupnięcie w lewym kolanie i skręcenie w lewą stronę , oraz mocny ból. Odrazu opuściłam parkiet . Kolano napuchło więc wybrałam się do prywatnego ortopedy. Zlecono mi badanie Usg które wykazało Torbiel Bakera.Nie wykazało żadnego uszkodzenia łękotki oraz stawu kolanowego. Mój ortopeda ucieszył się tą informacją i powiedział że musi pobrać mi z kolana żółtą maź która towarzyszy torbiei. Okazało się ze zamiast żółtej Mazi Jest Krew! . a krew wiadomo świadczy o tym że coś jest uszkodzone .. Kolano boli mnie przy zgięciu i czasami prostowaniu. przy chodzeniu czy nawet lekkim truchcie nie odzuwam bólu .. czy moze byc to uraz łąkotki ? co to może być ? ,, Bardzo Prosze o Pomoc .! chce jak najszybciej wrocic na parkiet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedzieć bez badania. Ortopeda powinien badaniem ręką już wstępnie ocenić co może być uszkodzone w kolanie. Jeśli w stawie kolanowym pojawiła się krew należy wykonać tak na prawdę artroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 9-letni syn doznał w szkole urazu kolana. Na badaniu u ortopedy okazało się że jest krew w kolanie. Ściągnięto z kalana 20ml krwi. Zrobiono prześwietlenie, ale nia stwierdzono żadnego złamania, pęknięcia ani skręcenia. Lekarz zalecił lerzenie i oszczędzanie nogi. Jakie mogą być konsekwencje takiego urazu i pojawienia się krwi w kolanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×