Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gasroskopia, zwieracz, dezynfekcja


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panie doktorze mam 3 pytania zwiazane z gastroskopia.Otóz lekarz chce mi zrobic gastroskopie bo podejrzewa ,ze albo mam przepukline zlbo ,ze poluzowała mi sie bardziej zwierazc? czy to mozliwe ze majac refluks od 2 lat jescze bardziej mogł mi sie poluzowac zwieracz po wypiciu(niestety czesto alkoholu) czy zwieracz poprostu poluzniony raz-refluks moj-nie ma takiej mozliwosci zeby sie jescze bardziej poluzował?Natomiast drugie pytanie czy na rtg skopi przewodu pokarmowego bedzie mozna dostrzec czy ten zwieracz faktycznie sie bardziej poluzował czy mozliwe jest to tylko endoskopowochciałabym uniknac gastroskopi, gdyz moja kolezanke podczas tego badania zarazono chlamydia -wirusem, ktory leczy sie bardzo ciezko nawet 2 lata .Chciałabym tego uniknac ale nie wiem czy rtg skopia z papka barytowa wystarczy do stwierdzenia w jakim stanie jes przełyk zołdaek no i ten zwieracz hamujacy wydostawanie sie tresci pokarmowej?.Panie doktorze w jaki sposób dezynfekuje sie ta rure w gastroskopii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chlamydia nie jest wirusem. Jest to bakteria i do wyleczenia. Po drugie gastroskopia jest badaniem bardziej miarodajnym niż rtg z barytem. Jeśli zrobi się rtg to i tak ostatecznie konieczna będzie gastroskopia. Poza tym między każdym pacjentem urządzenie do gastroskopii wymaga 30 min. dezynfekcji. I jest to silna dezynfekcja, którą wykonuje sie w przeznaczonym do tego pojemniku. Oczywiście jeśli nie przestrzega się prawidłowego procesu dezynfekcji to nie będzie on odpowiednio zdezynfekowany. Najlepiej wybrać inny ośrodek i to sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×