Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cellulae adenocarcinomatosae. Ulcera decubitalia mucosae vesicae felleae.


Gość karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego mojej mamy. Czytałam inne posty dotyczące tłumaczenia, ale nie dowiedziałam się wszystkiego... Wiem tylko, że wykryto komórki raka złośliwego. Oto ten opis: 1. Cellulae adenocarcinomatosae. 2. Węzeł chłonny 1,5 cm Lymphonodulitis reactiva 3. Pęcherzyk żółciowy 9cm Cholecystitis chronica. Ulcera decubitalia mucosae vesicae felleae. Dodam, że mama jest po operacji (13.08.2009), podczas której miano usunąć guz głowy trzustki z jej fragmentem bądź całość wraz z dwunastnicą. Niestety guz jest nieoperacyjny ponieważ nacieka na żyłę krezkową górną, wykonano zespolenie żołądkowo-jelitowe i jelitowo-żółciowe. Guz ma wymiary ok. 4 cm. Aktualnie czekamy na wizytę u lekarza operującego mamę aby zadecydował o dalszym postępowaniu. Jeszcze nie konsultowałyśmy się z onkologiem bo też czekamy na wizytę.Mamie bardzo szybko i ładnie goi się rana pooperacyjna, natomiast z *dziury* po drenie wycieka bardzo dużo płynu, czy to dobrze czy nie powinno tak być? Przed diagnozą mama nie miała żadnych objawów poza żółtaczką mechaniczną, a w ubiegłym roku miała usg jamy brzusznej i nie wykryto wówczas żadnych nieprawidłowości. Czy możliwe, żeby powstał w rok tak duży guz? Czy może Pan powiedzieć coś na temat rokowania w przypadku mojej mamy? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

1. Komórki gruczolakoratowate. 2. Zapalenie węzłów chłonnych reaktywne. 3. Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego. Owrzodzenie odleżynowe błony śluzowej pęcherzyka żółciowego. Odnośnie rokowanie trzeba konsultować się z lekarzem prowadzącym. Za mało znajduje się tu informacji klinicznych, aby móc coś więcej powiedzieć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nieoperacyjnego raka trzustki mało, który pacjent przeżywa pół roku. Rozwój raka trzustki jest bardzo szybki i w przeciągu roku mógł znacznie się powiększyć poza tym rak trzustki jest bardzo agresywnym nowotworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×