Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego? ból i zgrubienie


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin Nowak

Dzien dobry Panie doktorze jestem po ślubie już 3 lata planuje z żoną przez ten okres dzidziusia i z związku z niedoczekaniem się potomstwa przez ten okres zgłosiłem sie do poradni niepłodności i z badania nasienia wyszło mi 6 mln.plemników. Ale pytanie o jakie mi chodzi to po współrzyciu z żoną odczuwam ból nad jądrem po lewej stronie i w dodatku jest wyczuwalne zgrubienie jakoby to był żylak powrózka nasiennego. Czy takie lekkie odczuwanie bólu i zwiększenie tej objętośći tego zgrubienia po współrzyciu jest możliwe.proszę o odpisanie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy żylaki powrózka nasiennego zawsze powinny być operowane? Nie staramy się jeszcze o dzieci. Żylaki miałem stwierdzone już w wieku 21lat ale żaden lekarz mnie nie skierował na zabieg usuwania. Nigdy też wcześniej nic mnie nie bolało, aż jakiś czas temu zacząłem odczuwać kłucie w górnej części lewego jadra, właśnie tam gdzie mam żylaki. Po trzech dniach bolesne kłucie samo przeszło i od 2 miesięcy nie pojawiło się. Urolog stwierdził nieduże żylaki powrózka, kazał zrobić badania nasienia, okazało się że są w dolnej granicy normy. Jedynie ruchliwość plemników szybka A=3% wiec nieco mało. Urolog stwierdził że nic z tym nie należy robić, że wyniki są dobre. Ja się trochę tym martwię. Czy mam powody do obawy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×