Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona śledziona i węzły chłonne


Gość beatris

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłam na usg jamy brzusznej i doktor mi powiedział że mam powiększoną śledzione i powiększone węzły chłonne do 19mm czy to coś poważnego?czwart dzień mam wysoką gorączke 40stopni boli mnie tylko brzuch z prawej strony boje sie że to może sie zle skończyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie węzłów chłonnych i niewielkie powiększenie śledziony (oczywiście też gorączka) może świadczyć o jakimś uogólnionym procesie zapalnym (być może zapaleniu jelit). Taki stan wymaga antybiotykoterapii - trzeba pilnie zgłosić się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz ale czy to moze byc cos powaznego?jestem pod opieka lakarza w poniedzialek mam badanie krwi i bardzo sie boje dzis noc znów byla z gorączką najgorsze ze nie chce mi sie jeść nie czuje głodu czy powiększoną śledzione i węzły chłonne można wyleczyć antybiotykiem?i co mogło byc przyczyną powiększenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2,5 letnie dziecko miało robione USG jamy brzusznej, w badaniu wyszło, że w przestrzeni okołoaortalnej widoczne są węzły chłonne wielkości do 16 mm. Trzustka jednorodna. Śledziona nieco powiększona o długości 80 mm. Wątroba nie powiększona. Jaka może być przyczyna takiego stanu. Synek miał robione badania na lamblie i pasożyty - ani lambli ani pasożytów nie stwierdzono. Nie gorączkuje. Raz na jakiś czas ma bóle brzucha głównie w nocy, które trwają tak do godziny czasu, kopie wtedy nogami i strasznie płacze. Lekarz zlecił badanie moczu. Bardzo proszę o odpowiedź co może być przyczyną tych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×