Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to choroba Leśniowskiego-Crhona?


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze! Moje problemy zaczęły się ponad rok temu od spadku poziomu leukocytów (w chwili obecnej WBC- 2,93tys/ul). Pojawiły się krwawienia z odbytu bez wyraźnych dolegliwości bólowych. Krwawienia te nawracają. Do tego wszystkiego doszedł spadek wagi (przy wzroście 162 cm ważę 42kg), którego nie mogę zniwelować. Pojawiły się bóle brzucha (czasami w okolicy prawego biodra ból jest bardzo silny, kujący), oraz bóle żołądka, które są bardzo uciążliwe. Jestem coraz słabsza, mam potworne mdłości, czasem wymioty, nie mam zupełnie apetytu, nie mogę normalnie funkcjonować, nie mam siły aby pracować. Czuję się jakbym była w stanie ciągłej infekcji (stany podgorączkowe, bóle stawowe). Przez ostatnie miesiące często chorowałam (zapalenie płuc, oskrzeli, infekcje). Gastroskopia wykazała, że błona śluzowa żołądka jest zaczerwieniona, mozaikowata w antrum i trzonie (rozpoznanie: gastropatia). Test na obecność Helicobacter pylori wyszedł negatywnie, podobnie jak posiewy z kału. Badanie laboratoryjne wykazało krew utajoną w kale. Kolonoskopia wyszła prawidłowo tj. zmian organicznych i zapalnych nie stwierdzono. Natomiast w badaniu histopatologicznym napisano: rozpoznanie: PP-Ileitis. Naciek zapalny bardzo obfity, gł. z komórek 1-jądrowych, miejscami z domieszką eozynofili, obejmuje całą grubość wycinków, dotyczy głównie błony podśluzowej. Obecne nadżerki i powiększone grudki chłonne. Nie można wykluczyć choroby Crohna. Niestety diagnostyka przeciąga się w czasie a ja czuję się coraz gorzej. Proszę o odpowiedź czy podane dolegliwości mogą być spowodowane wyżej wspomnianą chorobą, czy może jest inna przyczyna. Bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja bym proponowała badanie enterokryzy w tomografi komputerowej.Ja od roku leczę się na Crhona narazie bezskutecznie objawy miałam podobne ból w prawym dole biodrowym,gorączkę lub cały czas stan podgorączkowy,senność ogólne zmęczenie i rozbicie do tego szybki spadek masy ciała w zeszłym roku 11 kg i teraz największą wagę jaką udało mi się uzyskać to 41 przy 164cm,chorobę crhona trzeba potwierdzić bo każdy przechodzi ją inaczej ale z tego co wiem bóle stawów też jej towarzyszą.najlepiej porobić wszystkie badania ja zawsze mam podwyższone crp ileukocyty chyba że biorę antybiotyki.trzymam kciuki żeby jednak się okazało że to nie crhon.pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×