Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nerwobóle pochodzące od kręgosłupa


Gość Mikołaj

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że zbyt mało danych zawarłeś w swoim pytaniu. ja cierpię na bóle tego rodzaju związane ze spłyceniem krążka międzykręgowego - przez co dwa sąsiadujące kręgi naciskają na rdzeń międzykręgowy i to jest przyczyną moich nerwobóli - i dostałam w związku z ty,m od swojego lekarza specjalne tabletki i zalecenia co do odbudowy tej chrząstki, a także chodzę na rehabilitację tej części kręgosłupa (biorę Reparil, jak trzeba to także przepisane środki przeciwbólowe, mam jeść dużo produktów zawierających żelatynę, mam się dużo poruszać i ćwiczyć regularnie, w ramach rehabilitacji przepisują mi masaże, odpowiednie ćwiczenia - podwieszanie z ciężarem itp.). w sumie leczę się już dwa lata (oczywiście na rehabilitację chodzę przez ok. 2 m-ce w roku) i widzę poprawę :) natomiast, jak wcześniej pisałam, wszystko zależy zapewne od źródła i miejsca nerwobólu, dlatego sprecyzuj zapytanie. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah, zapomniałam dodać - mi postawił diagnozę lekarz specjalista od rehabilitacji, ale w oparciu o wcześniejsze wyniki badań zlecone przez neurologa i ortopedę (w moim przypadku potrzebne było prześwietlenie tej części kręgosłupa, badania neurologiczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×