Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod łopatką


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu bolą mnie plecy pod lewą łopatką .szczególnie podczas skrętu ciała w prawo/lewo .dodatkowo przy głębszym oddechu czuję kłucie .byłam u lekarza ogólnego jakiś tydzień temu ,ale nic konkretnego mi nie powiedział ,tylko przepisał Ibuprom ... niestety ta sprawa dokucza mi coraz bardziej .co to może być ? do jakiego lekarza się udać ,jakie ewentualnie zrobić badania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może byc zwykła neuralgia czyli samoistne podrażnienie nerwu piersiowego. Leczeniem jest doraźne zażywanie leków przeciwbólowych. Wart jednak wykonać RTG odcinka piersiowego kręgosłupa celem oceny kręgosłupa pod względem możliwej patologii w jego zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnego tylko że ból występuje pod prawą łopatką tylko że powodem bólu zaczęło być pchanie sam auta w pewnym momencie szczykło mi coś pośrodku kręgosłupa aż się wyprostowałem i koniec z pchania dalszego..Przez jakiś cza miałem spokój i od nie dawna pojawił mi się ten ból pośrodku kręgosłupa aż ciągnie do prawej łopatki.. Głownie to w nocy mam odczuwalne bóle gdy przekręcam się z boku na bok albo obracam w lewo/prawo i nie wiem co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maro Dublin

mam podobnie, masz prawdopodobnie neuralgie miedzy zebrowa, idz do fizjoterapeuty, specjaloisty od kregoslupa, ktory cie zaleczy na jakis czas, mi to pomoglo na dluzej niz wszystkie inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ból pod lewą łopatką. Od kilku lat dręczył mnie tego typu ból. Pod koniec zeszłego roku niestety stał się nie do wytrzymania. Równocześnie bolą żebra, żołądek. Temperatura ciała od września nieco ponad 37. W wykonanych badaniach z krwi - wszystko w normie. W rentkenie i rezonansie kręgosłupa liczne dyskopatie. Jestem w trakcie ćwiczeń rehabilitacyjnych ale z dnia na dzień jest gorzej. Lekarze nie maja mi nic konkretnego do powiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość halina  kon takt w tym tem.660

mam bol tez w prawej lopatce promieniujacy na prawa rekie do lokcia i nawet tak jakby ta reka byla slabsza .Bylam u lekarza rodzinnego i tylko p.bolowe a bol byl dalej nie do wytrzymania i udalam sie do znajomych naprawde dobrych masazystek i nastawiaja takze kregi no i pomoglo ,a teraz wzielam dodatkowo fizjoterapie laser ,ultra dzwieki itera puls bylo naprawde prawie dobrze ,a wczoraj znajoma namowila mnie na gimnastykie i cos znow sobie nadwyrezylam i mnie pobolewa i pewnie bede musiala jechac do tych masazystek pewnie cos znow sie moze przestawilo ,sa te masazystki w Mrocznie k/Nowego Miasta naprawde polecam naprawde tyle jest tam ludzi codziennie przyjmuja oprocz poniedzialku ,ale rowniez do nich zajezdzaja nawet sami lekarze .Jesli macie ochote to polecam bo naprawde pomoga,ja sama z tego skorzystalam i pewnie nieraz tam jeszcze pojade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martuś *d

Mam dobre namiary na ekstra masażystki, które mieszkają w Mrocznie i naprawiają kręgosłupy!!! Przyjmują od wtorku do piątku w godzinach 9.00- 17.00, a w sobotę od 9.00 do 14.00 *P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo , tez pod lewą łopatką i gdy zacznie bolec naprawdę mocno nie mogę złapać powietrza. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale czuje także bule w okolicy serca tak jakby kucie i nie mogę się dobrze wyprostować gdy je mam. mam 14 lat. nie znam się na medycynie więc proszę pomóżcie, z czym mogą być związane te bule.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nazywam sie Karolina, mam 29 lat. Od kilku miesiecy odczuwam dyskomfort w okolicy prawej lopatki.Trudno mi to dokladnie zlokalizowac-to bol dosc ostry-zapierajacy przy glebokim wdechu.To troche tak jakby ktos mi jakis pret wkuwal z tylu.Bol zdecydowanie nie przechodzi na lewa strone i okolice serca-tkwi raczej od prawej lopatki po brawy bok.Pojawia sie w niektorych pozycjach-gdy np leze w lozkuw pewnych pozycjach lub kiedukolwiek chce bardzo gleboko odetchnac.Ostatnimi czasy-bol sie nasila-nie mam pojecia od czego to moze byc...Oprocz tego odczuwam bol prawego kolana,prawego ramienia i karku-jakbym miala za duzy fald szyjny przy odchylaniu glowy do tylu.Nie wiem czy te sprawy sa ze soba powiazane-ale chetnie wyslucham kazdej rady. Dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ból pod prawą łopatką. Moim zdaniem to spowodowane jest pracą przy komputerze, nie podparty łokieć przy klikaniu w myszkę i nie oparte plecy. przerabiam już to kolejny raz, zawsze przechodzi po jakimś czasie ale kontuzja się odnawia :/ Kolega mówił, że krioterapia mu pomogła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Ból z lewej strony pod łopatką. Czuje się jakby mi ktoś nieźle przywalił i ból rozchodził się w przód w strone piersi. Miałam to juz kilka razy, za każdym razem myślalm, że to coś z płucem, ale po prześwietleniu RTG okazywało się że wszystko w porządku. Poza tym w trakcie tych dziwnych boleści nigdy nie mam temperatury, nawet podwyższonej. Cały czas się masuję i uciskam sięgając ręką w strone łopatki, może myślę, że to pomoże, a może to juz psychika tak działa. Z reguły po półtorej 2 miesiącach ból znika po to żeby sie pojawić po jakimś pół roku. I tak w kólko. MOże już taka specyfika organizmu, że tak to powraca, ale totalnie rujnuje to moją psychikę, bo za każdym razem myślę że to coś super poważnego. Mam nadzieję, że i tym razem przejdzie ale już jestem cała wystraszona, że to może pluca. Pewnie i tak znajdę się u lekarza z panicznym wzrokiem i oczekiwaniem na diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze znalazlem to forum i wytlumaczenie na bol pod lewa lopatka.mam dokladnie to samo co kolezanka nade mna , przeszywajacy ból pod lewą lopatka mam wrazenie jak by przeszywalo mnie na wylot bola mnie tez zebra . Jezeli ktos mial z tym doczynienia i wie jak to leczyc to prosze o odpowiedz z gory dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam - boli mnie pod lewą łopatką -przy silnym wdechu i ranno ból się nasila-temperatury nie mam. Myśle że to jakaś choroba płuc - to te nie wyleżane grypki :( . Wybieram sie do lekarza z myślą ze on będzie bardziej zoorientowany.- choć kto to wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o porade ja tez mam ból w lewej łopatce ale tylko przy głebszym wdechu po za tym nigdzie mnie nie boli ani przy skretach tłowia ani przy poruszaniu sie moze to od serca pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie panie, ja też mam te wstrętne bóle w lewym boku pod łopatką.Okazało sie że to są NERWOBULE,.Lekarz przepisał mi //NIMESIL// zaznaczam ,że jest na receptę.Nie ma na to kąkretnego leku, z tym trzeba nauczyc się zyć.Ten lek mi naprawdę pomaga.Pozdrawiam cierpiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc. Od dłuższego czasu (5 lat) boli mnie kręgosłup, niestety ból promieniuje do klatki piersiowej oraz bocznej strony szyi. Jest to ból jakby coś mnie rozrywało. Pojawia się najczęściej jak długo siedzę ale także na leżąco, natomiast znika jak pochodzę trochę i napiję się czegoś. Czy ktoś z was cierpi na podobne dolegliwości? Proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , no ja z tym samym problebem , ciągły ból okolic łopatek , mostka , ramion i rąk . Od grudnia chodzę do lekarzy , nawet byłam w szpitalu na takim ogólnym przeglądzie , bo wystraszyłam się , że umieram na serce , ale wszystkie badania wyszły ok , a ja dalej nie wiem dlaczego boli . Miesiąc temu brałam zastrzyki Ketonal , i tabletki przeciwbólowe (nie pamiętam nazwy ) i piłat Nimesil wszystko bezskutecznie . Również szukam odpowiedzi w internecie , mam skierowanie do reumatologa , ale miejsce zajęte dopiero na maj hehe pocieszjące . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OR-BAD

Niestety Kochani, często nie jest to ani neuralgia, ani nie jest to coś z trzustką, ani inne dziwaczne rzeczy, klasyczny ból po lewej stronie w okolicach łopatki jest książkowym przykładem związanym z drogą stresora, STRES! on podrażnia żołądek, nerw obwodowy *przeładowany* daje odczucia bólowe przy kręgosłupie. Bóle oczywiście potem doprowadzają do nawet zmian w kręgosłupie spowodowanych ciągłym napięciem! mięśni... pozdrowienia z Uzdrowiska Horyniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo czasami boli mnie tez pod prawa lopatka,nauczylam sie z tym zyc.Nie jestem lekarzem ale wydaje mi sie ze ten bol jest wlasnie spowodowany niestety STRESEM.Mam dokuczliwe klocia cierpnie mi tez czasami reka i boli mnie kregoslup,ale tak jak mowie nauczylam sie z tym zyc.zadnych tabletek nie biore bo po czasie mi to przechodzi,pozniej wraca i tak na okraglo.bol ten jest do wytrzymania, czasami az nie moge sie wyprostowac tak mi szczeli,ale dalej zyje:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×