Ból pod łopatką

użytkownik
Joanna.

Owszem może byc to spowodowane pracą przed komputerem , ale nie częste kłucia , i ból przy oddychaniu .
Jednak warto wybrac się na RTG odcinka piersiowego i się upewnic że wszystko jest w porządku.

Reklama
użytkownik
Agi

Mam to samo. Ból z lewej strony pod łopatką. Czuje się jakby mi ktoś nieźle przywalił i ból rozchodził się w przód w strone piersi. Miałam to juz kilka razy, za każdym razem myślalm, że to coś z płucem, ale po prześwietleniu RTG okazywało się że wszystko w porządku. Poza tym w trakcie tych dziwnych boleści nigdy nie mam temperatury, nawet podwyższonej. Cały czas się masuję i uciskam sięgając ręką w strone łopatki, może myślę, że to pomoże, a może to juz psychika tak działa. Z reguły po półtorej 2 miesiącach ból znika po to żeby sie pojawić po jakimś pół roku. I tak w kólko. MOże już taka specyfika organizmu, że tak to powraca, ale totalnie rujnuje to moją psychikę, bo za każdym razem myślę że to coś super poważnego. Mam nadzieję, że i tym razem przejdzie ale już jestem cała wystraszona, że to może pluca. Pewnie i tak znajdę się u lekarza z panicznym wzrokiem i oczekiwaniem na diagnozę.

użytkownik
Andrew

Ciesze sie ze znalazlem to forum i wytlumaczenie na bol pod lewa lopatka.mam dokladnie to samo co kolezanka nade mna , przeszywajacy ból pod lewą lopatka mam wrazenie jak by przeszywalo mnie na wylot bola mnie tez zebra . Jezeli ktos mial z tym doczynienia i wie jak to leczyc to prosze o odpowiedz z gory dzieki .

użytkownik
Jola

Też tak mam - boli mnie pod lewą łopatką -przy silnym wdechu i ranno ból się nasila-temperatury nie mam. Myśle że to jakaś choroba płuc - to te nie wyleżane grypki :( . Wybieram sie do lekarza z myślą ze on będzie bardziej zoorientowany.- choć kto to wie ?

użytkownik
gosia

Prosze o porade ja tez mam ból w lewej łopatce ale tylko przy głebszym wdechu po za tym nigdzie mnie nie boli ani przy skretach tłowia ani przy poruszaniu sie moze to od serca pozdrawiam

użytkownik
Amorek

Drogie panie, ja też mam te wstrętne bóle w lewym boku pod łopatką.Okazało sie że to są NERWOBULE,.Lekarz przepisał mi //NIMESIL// zaznaczam ,że jest na receptę.Nie ma na to kąkretnego leku, z tym trzeba nauczyc się zyć.Ten lek mi naprawdę pomaga.Pozdrawiam cierpiących.

użytkownik
Basia

Bardzo proszę o pomoc. Od dłuższego czasu (5 lat) boli mnie kręgosłup, niestety ból promieniuje do klatki piersiowej oraz bocznej strony szyi. Jest to ból jakby coś mnie rozrywało. Pojawia się najczęściej jak długo siedzę ale także na leżąco, natomiast znika jak pochodzę trochę i napiję się czegoś. Czy ktoś z was cierpi na podobne dolegliwości? Proszę o informację.

użytkownik
zewa25

Witam , no ja z tym samym problebem , ciągły ból okolic łopatek , mostka , ramion i rąk . Od grudnia chodzę do lekarzy , nawet byłam w szpitalu na takim ogólnym przeglądzie , bo wystraszyłam się , że umieram na serce , ale wszystkie badania wyszły ok , a ja dalej nie wiem dlaczego boli . Miesiąc temu brałam zastrzyki Ketonal , i tabletki przeciwbólowe (nie pamiętam nazwy ) i piłat Nimesil wszystko bezskutecznie . Również szukam odpowiedzi w internecie , mam skierowanie do reumatologa , ale miejsce zajęte dopiero na maj hehe pocieszjące . Pozdrawiam :)

użytkownik
OR-BAD

Niestety Kochani, często nie jest to ani neuralgia, ani nie jest to coś z trzustką, ani inne dziwaczne rzeczy, klasyczny ból po lewej stronie w okolicach łopatki jest książkowym przykładem związanym z drogą stresora, STRES! on podrażnia żołądek, nerw obwodowy *przeładowany* daje odczucia bólowe przy kręgosłupie. Bóle oczywiście potem doprowadzają do nawet zmian w kręgosłupie spowodowanych ciągłym napięciem! mięśni... pozdrowienia z Uzdrowiska Horyniec :)

użytkownik
...

Ja mam to samo czasami boli mnie tez pod prawa lopatka,nauczylam sie z tym zyc.Nie jestem lekarzem ale wydaje mi sie ze ten bol jest wlasnie spowodowany niestety STRESEM.Mam dokuczliwe klocia cierpnie mi tez czasami reka i boli mnie kregoslup,ale tak jak mowie nauczylam sie z tym zyc.zadnych tabletek nie biore bo po czasie mi to przechodzi,pozniej wraca i tak na okraglo.bol ten jest do wytrzymania, czasami az nie moge sie wyprostowac tak mi szczeli,ale dalej zyje:) pozdrawiam

użytkownik
Niusia

Hej kochani! Trzyma mnie tak od tygodnia.Ból pod lewą piersią,z tyłu w lewej łopatce i lewa ręka.Bylam przerażona,że to może zawał, lekarz rodzinny zlecił EKg, wyszło dobrze, osłuchał i stwierdził,że to może cytuje * nerwoból, a może od kręgosłupa, a może coś z barkiem,bo jakoś strzyka* i przepisał Nimesil, stwierdzając,ze pewnie przejdzie.Lekarze!!! Ale nie przechodzi,jestem przerażona coraz bardziej,boje się,że to może coś z płucami, albo z piersią.Wasze wypowiedzi troche mnie uspokoiły.Moze to fakktycznie nerwobóle, ostatnio żyję w ciągłym stresie. Pozdrawiam wszystkich

użytkownik
ela

A ja przeczytałam że ból pod lewą łopatką jest objawem początku wrzodów żoładka .

użytkownik
Alex

Dziekuje Wam bardzo za ten blog. Bo ja wlasnie tez szukalam na odpowiedz na moje bole za lewa lopatka, przerazona juz nie lada bylam od kilku dni. Ale pocieszyliscie mnie bo zyje w ciaglym stresie i zawsze cos dzwigam a po za tym mam stojacy tryb pracy . Pozdrawiam

użytkownik
Renda

Bóle pod łopatkami, które mam podobnie w odstępach około półrocznych, i które trwają od 2 dni do około 3 tygodni są, według mojego rozeznania, spowodowane sytuacjami napięcia, stresu, wykonywania czynności w tej samej pozycji. Wywołane są najczęściej ściągnięciem włókien i zesztywnieniem mięśni przyczepnych po obydwu stronach kręgosłupa. Istnieje wiele metod radzenia sobie z tego typu bólami poza metodami farmakologicznymi. Jedną z nich jest masaż punktowy (w warunkach domowych można go wykonać za pomocą ołówka, lub pisaka o zaokrąglonej końcówce), który polega na delikatnym a potem coraz mocniejszym uciskaniu bolącego miejsca bez odrywania narzędzia (ok.20 sek). Ucisk należy wykonywać ostrożnie oddychając przy tym regularnie. Idealnie jeśli może wykonać go ktoś, kto ma do tego kwalifikacje. Samemu można również wykorzystać go przy pomocy piłeczki kauczukowej. Należy wówczas położyć się na twardym podłożu i umieścić piłeczkę pod bolące miejsce. Uciskać zależnie od nasilenia bólu. Polecam także terapię igiełkową wykonywaną w Centrum Terapii Manualnej w Sierosławiu pod Poznaniem, gdzie leczy się tego typu schorzenia.
Dla ambitnych polecam cudowne ćwiczenia jogi. Wymagają nieco więcej czasu, ale znakomicie rozciągają zastygłe ścięgna.
Pomagam sobie w ten sposób od ponad dwóch lat i zauważyłam, że okres bólu wyraźnie się skrócił, a są okresy, gdy zupełnie znika. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.

użytkownik
Pamela TUBB, Rzeszów

KRĘGOSŁUP. Ćwiczenia eliminujące BÓL.
BH.46.
MOTTO: KAŻDY z nas, jeśli boli go KRĘGOSŁUP, to myśli zaraz o lekach tzw. przeciwbólowych.

Nic bardziej mylnego. Powinniśmy zwyczajnie ćwiczyć mięśnie utrzymujące kręgosłup w prawidłowym pionie tzw. MIĘŚNIE OKOŁO KRĘGOSŁUPOWE, a problem oddalamy. Ćwiczenia, takie jeśli wykonujemy 15-20 minut, we własnym łóżku, 1 x w tygodniu, to wyniki tych ćwiczeń nas zaskakują, ponieważ mamy lepszą kondycję i większą ogólną sprawność całego organizmu Dużo większą. Eliminujemy też* zaparcia jednocześnie uzyskując na stałe tzw. klasyczny PŁASKI brzuch.

Należy tylko przeczytać i zrealizować samemu opisy, pod zdjęciami ćwiczącego modela. Rozdział Nr 33 w książce* pt_______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.

Dobrze jest też w trakcie ćwiczeń dociążyć się obciążnikami, lecz tylko takimi o ciężarze 500 gram. Mężczyznom poprawią się torsy, a dziewczynom talie. A więc ćwiczenia czas zacząć !! Ostanie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

WAŻNE:
Tabele produktów wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu* pomogą nam we właściwej ocenie, przy realnym doborze pokarmów dla nas biologicznie prawidłowych. Tabele te, opracowali naukowcy z instytutu o nazwie* IRL KRAKÓW.

CHLEB typu KR-IRL:
Stanowi aktualnie o silnym* układzie immunologicznym, organizmu człowieka. Dostarcza ogrom energii eliminującej głód dlatego* iż GLUKOZA naturalna w nim zawarta, stabilizuje poziom cukru we krwi, na ok. 4-5 godzin !! tzw. NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu. Złe to, WYSOKIE węglowodany, tj. od 26,01% wzrostu. Podnoszą poziom cukru po spożyciu zbyt wysoko stymulując otyłość, również cukrzycę typu 2.
To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!

KONKLUZJA finalna:
Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

R E F L E K S J A:
INDEKS ŻYWIENIOWY, a* INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
IŻ* to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG* to marketing, obłuda i biznes.

Zobacz też* GLUKOZA naturalna, wg: IRL KRAKÓW.
Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. **
Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/