Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak czucia w części pięty po znieczuleniu podpajęczynówkowym


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu miałam artroskopię kolana, dostałam znieczulenie podpajęczynówkowe. Po *odejściu* znieczulenia nadal nie miałam czucia w części pięty, co jednak ustąpiło po kilku godzinach. Dzisiaj jednak to miejsce robi się bardzo suche i twarde, tak jakby skóra tu się nie złuszczała i regenerowała. Co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez badania. Wątpiące jednak jest to, że powodem może być znieczulenie podpajęczynówkowe. Może w czasie zabiegi długi okres kończyna była podpierana na pięcie i dopiero teraz są efekty tego stanu (chwilowe zaburzenia ukrwienia). W razie wątpliwości zgłoś się do ortopedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. I ja odkryłem to dzisiaj, miałem robiony przeszczep do pięty z kości biodrowej do piętowej. Minęły już 2 tygodnie od zabiegu, dzisiaj zdjęli mi ostatnie szwy, podczas gdy chciałem umyć nogę w domu poczułem brak czucia w części pięty (raczej z tyłu), miałem nadzieję, że to od szyny gipsowej, którą mam od dnia operacji. Poczekałem trochę, poruszałem nogą, pomasowałem miejsce, ciepłą wodą polałem dla lepszego krążenia i nic.. :/ Dalej nie mam tam czucia, wrażenie jakby skóra była tam twarda, a czucie dopiero w środku jako takie, na zewnątrz nie czuję dotyku. Dodatkowo kiedy lekko staję na tej nodze, to odczuwam, że w miejscu pięty mam jakby jakiś wypełniony pęcherz, który przy mocniejszym stanięciu mógłby pęknąć.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam o skutkach ubocznych tego znieczulenia. Nie mam bólu głowy ani kręgosłupa, ale zaskoczyło mnie brak czucia w pięcie. Tydzień temu miałam zabieg w nodze i myślałam, że to minie, a teraz widzę, że to powikłanie się powtarza. Moja pięta jest zimna i ścierpnięta. Muszę na wizycie kontrolnej powiedzieć o tym lekarzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po porodzie przez cc i w/w znieczuleniu do dziś nie mogę dojść do siebie.Bolą mnie nogi, ciężko mi się chodzi.Według mnie nie powinnam mieć takiego znieczulenia ze względu na przepuklinę kręgową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także straciłam czucie w części obu pięt i uważam, że powodem było znieczulenie podpajęczynówkowe. Zabieg urologiczny (usuwanie kamienia z moczowodu) miał miejsce kilka miesięcy temu i do dnia dzisiejszego mam pieczenie lub mrowienie całych stóp oraz brak czucia w piętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak GOSIA - miałam potworne bóle nóg - właściwie tylko stóp. Też znieczulono mnie do cc. Taki stan bólowy trwał kilka miesięcy - pojawił się 2-3 tygodnie po porodzie. Nie mogłam normalnie wstawać - nie miałam kul, więc chodziłam przy meblach. Każdorazowe stanięcie na nogi wiązało się z ogromnym bólem, praktycznie tylko synek był powodem dla którego wstawałam. Po chwili stopy nieco się przyzwyczajały, ale ból nie znikał - nadal był silny. Tłumaczyłam to sobie jednak tym, że pod koniec ciąży musiałam sobie kupić buty w rozmiarze 42(!!!), a w kilka miesięcy po porodzie wróciłam do rozmiaru 39. Sądziłam więc, że to powracanie stopy do pierwotnego rozmiaru było przyczyną takiego bólu. Teraz miałam zabieg ortopedyczny - minęły 4 tygodnie i jak dotąd żaden taki ból stóp się nie pojawił. Jeśli się zacznie - dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×