Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w jamie brzusznej i na plecach, od żeber w dół do miednicy


Gość Adam79

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Mam 29 lat. Otóż od dłuższego czasu pojawiają mi się różnego rodzaju bóle w jamie brzusznej i na plecach, od żeber w dół do miednicy. Dziwne jest to, że są one zlokalizowane od kręgosłupa w lewo, tylko po jednej stronie. Najczęściej dopadają mnie one w pracy i wtedy są one najsilniejsze. Zauważyłem również, że jeśli rozmawiam z kimś podwyższonym tonem przez dłuższą chwilę to (tak mi się wydaję) po rozmowie występują takie bóle. Jeżeli chodzi o opis tego bólu - jeśli występuje z przodu jest on kujący, trwa kilka sekund. Jeśli natomiast ból jest na plecach to wtedy jest raczej rozpierający. Jeśli ból pojawia się coraz częściej to na drugi dzień wypróźniam się luźniej. Poza tym ból bardzo rzadko występuje jeśli leżę. Nigdy nie występuje w czasie snu, tzn. nigdy mnie nie obudził ból. Zauważyłem też, że jestem niespokojny i mam lęki dotyczące mojego zdrowia. Jeśli ze snu wybudzi mnie coś nagłego to budze się od razu z bólem po lewej stronie. Tak jakbym był wystraszony. Uczucie i częstość bólu maleje po pracy, jak jestem w domu. Z racji luźniejszych form stolców boję się o jakąś chorobę ukłądu pokarmowego. Znalazłem tutaj na forum informację o krwi utajonej. Dzisiaj zrobiłem takie badanie w domu i wynik jest ujemny. Bardzo proszę o odpowiedź co mi może dolegać i czy to jest jakaś poważna choroba? Jakiś czas temu byłem u lekarza z tym problemem i zrobiłem badania krwi, mocz, USG i RTG kręgosłupa lędźwiowego. Jedynie w RTG mam skolioze i cofniętą lordozę (na dole kręgosłup mam całkowicie prosty). Jestem osobą wysoką 196 cm i dodatkowo mam bardzo duże przestrzenie między kręgami. Reszta badań jest dobra. Osobiście zastanawiałem się nad nerwobólami, ale czy nerwobóle są w jamie brzusznej, tzn, w środku pomiędzy brzuchem a plecami? Mój dziadek zmarł na raka przełyku i zacząłem się zastanawiać czy moja choroba to czasem jakiś nowotwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×