Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl na kręgosłupie szyjnym


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM Wyczułam u siebie zgrubienie miedzy karkiem, a szyją .Wyglada to jak mały garb. Nie boli mi to . Boje się , że to może byc jakis guz lub jakas narosl. Jego srednica 4 na 4cm. Prosze o porade gdzie mam sie z tym zgłosic I co to może byc. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu bolą mnie plecy w okolicy kręgosłupa szyjnego ,Lekarz neurolog postawił diagnozę i przypisał leki przeciwbólowe .Robiłam RTG i wykazało że mam dużą narośl kostną na kręgosłupie szyjnym ,bardzo mnie to boli ,ten ból jest okropny i nie przestaje mimo że biorę leki .Może zgodzić się na operację ,choć bardzo się boję ,nie wiem co już mam robić ,drętwieją mi dłonie ,nie mogę spać ,leżeć ,siedzieć mi ciężko ,czasami robi się słabo mam jakieś mroczki przed oczami ,czeka mnie jeszcze RM z kontrastem ,którego się bardzo obawiam ,że wyjdzie coś nie tak .Co robić ,proszę o radę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danuta nie ma się co bać na zapas. Badanie MR jest bardzo dokładne, bardzo Ci pomoże w diagnozie i dalszym postępowaniu. Póki co korzystaj z przypisanych leków a jeśli nie pomagają Ci zasnąć pójdź do lekarza by przepisał inne być może mocniejsze przy okazji poproś o skierowanie do neurochirurga. Odezwij się jak będziesz miała wynik MR. *głowa do góry* :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .. lek przeciwbólowy dostałam zmieniony ,teraz biorę Sirdalud ,trochę niby lepiej ale jak coś się robi to wiadomo będzie boleć .No i oczywiście mam wynik z MR . Okazało się, że to : choroba krążka m-k szyjnego z uszkodzeniem korzeni nerwowych. Badanie wykazuje: - na poziomie C6/C7 niewielką lewoboczną wypuklinę oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawie Luschki ,które znacznie zwężają lewy otwór m-kz uciskiem nerwu C7* -na poziomie C4/C5 widoczne są obustronne zmiany zwyrodnieniowe w stawach Luschki z umiarkowanym zwężeniem otworów m-k oraz niewielka szeroko podstawna pośrodkowa wypuklina krążka m-k * - na poziomach C2/C3 i C3/C4 drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach Luschki* - zmiany zwyrodnieniowe typu Modic 1 w przy krążkowych strefach trzonów na poziomie C6/C7 - zmiany dehydratacyjne krążków m-k C2/3,C3/4, C4/5 i C6/7 - niewielkie osteofity na krawędziach przednio-bocznych trzonów kręgowych w odcinku szyjnym Bardzo proszę o opinię i wytłumaczyć mi co mam dalej robić ,czy jednak poprosić o skierowanie do neurochirurga .Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×