Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięcie esicy


Gość Mariusz z Krakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz z Krakowa

Witam. Obawiam się o moje jelito grube. Mam dziwne, rwące bóle, które trwają kilka sekund. Szukałem w internecie i w tym miejscu znajduje się właśnie esica. Ból, który mnie dręczy, wg mnie jest na całej długości esicy i leci po ukosie od lewej strony ciała, aż do miejsca, które się znajduje na środku brzucha pod pępkiem. Ból ten bardzo rzadko jest na całej długości (choć taki też się zdarza), najczęściej umiejscowiony jest w jakimś miejscu. Czasem zdarzył się również na plecach. Czasem tak jakby w dołku koło biodra. Pamiętam również, że na samym początku miałem dziwnie napiętą lewą stronę brzucha w ciągu dnia. Takie uczucie jakbym napiął mięśnie brzucha, ale po jednej stronie. Zapisałem się na kolonoskopię pod narkozą, ale termin mam dosyć odległy dlatego postanowiłem tutaj napisać i zapytać. Miałem wykonane badania krwi, morfologię, mocz, badania na wątrobe, usg, krew utajona, pasożyty - wszystko mieści się w normach. Byłem także u proktologa i miałem badanie wziernikiem i na długości 15-20 cm nie ma żadnych zmian. Czy lekarz widział wtedy esicę? Wypróżniam się reguralnie od kilkunastu lat. Zaparcia mógłbym zliczyć na palcach jednej ręki. Czasem mam nie do końca uformowany kał, ale to ze stresu i szybkiego tempa życia. W okresach spokojniejszych np na urlopie, dniach wolnych od pracy ból nie jest aż tak uciążliwy. Proszę mi powiedzieć jakie choroby mogą mi grozić?? Czy w przypadku konieczności wycięcia esicy jak wygląda sprawa wypróżnień? Czy objawy przeze mnie opisane świadczą o jakiejś poważnej chorobie? Dodam, że obawiam się raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,witam tak sobie poczytuję cosik bo u mnie też występują takie objawy, i tak samo obawiam się że to nowotwór jelita grubego.Cały czas boli mnie w lewym dole biodrowym, mam wzdęcia i kolki.Proszę napisać, co się w Pana sprawie wyjaśniło. Pozdrawiam Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×