Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

FNH wątroby a podwyższony poziom ASPAT i ALAT


Gość Dorota z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota z Warszawy

Mam 35 lat i w XII 2008 stwierdzono u mnie 4 zmiany ogniskowe w wątrobie: seg 8 - 43 mm; 4A - 13 mm; seg 2 - 9,5 mm; seg 8/5 - 7 mm. Większa zmiana o morfologii odpowiądającej FNH a mniejsze do różnicowania z gruczolakami / opis z CT/. próby wątrobowe miałam nieznacznie podwyższone. jakiś miesiąc temu miałam ponowne CT i zmiany powiększyły się tylko 5 mm. i zostały uznane jako stabilne. Aspat wynosił wtedy 27 a Alat 23. Kilka dni po wyjściu ze szpitala zaczęłam puchnąć, bolą mnie plecy z prawej strony poniżej łopatki, stawy i mięśnie ogólnie jestem zmęczona i żle się czuję. Lekarz pierwszego kontaktu zleciła mi badania i podstawowe badania są w granicach normy, natomiast OB wynosi 15, Aspat 80 a Alat 141. Co może być przyczyną takiej zmiany wyników? Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, żeby Pani leczeniem zajął się hepatolog. Czasami dochodzi w takich zmianach guzowatych do martwicy co może przejawiać się objawami jakie Pani opisuje oraz zwyżką enzymów wątrobowych i np. OB. Leczeniem najlepiej powinien zająć się specjalista hepatolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,proszę osobę która pisze posty o datę jego sporządzenia , bo nie wiadomo kiedy został napisany, a interesuje mnie temat -bo sama mam taki problem fnh, odezwij się i napisz coś , jak się czujesz? 03.01.2012r. godz. 20.32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JOLCIA

Dziś jest 07.05.2014r. FNH mam od 3 lat, na poczatki miał ok. 3 cm i dzisiaj robiłam USG jest takiej samej wielkości, nie rośnie z czego się cieszę, pożyję jeszcze trochę, jeśli inne dziadostwo mnie nie dopadnie. Piszcie coś na ten temat, wymieniajmy się swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.09.2014r. U mnie FNH wykryto przypadkiem w grudniu 2012, kontrola była co pól rok, teraz rok czyliw styczniu 2015r. nie wykazało wzrostu( mm w granicach błędu) nie leczę nigdzie, nic z tym nie robię ale zaczynam się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×