Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jelit w przypadku raka


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panie doktorze czekam na badanie kolonoskopowe i bardzo się martwię następującą rzeczą. Czy w przypadku ewentualnego raka esicy i występującego bólu w podbrzuszu istnieje taka możliwość, że bóle zaczęły się nagle (wczoraj czułem się dobrze, nic mnie nie bolało a dzisiaj wystąpił ból) i były to bóle o bardzo dużym nasileniu, a z biegiem czasu (2-3 miesięcy) organizm się przyzwyczaił i już nie odczuwał tak silnego bólu? A nawet były okresy kilkudniowe, w których ból nie występował wcale. Podstawowe badania mam w porządku. Badanie odbytnicy nic nie wykazało. Oddawałem stolec na krew utajoną i wynik wyszedł ujemny. USG też OK. Czy powyższy opis może oznaczać rozwój choroby nowotworowej jelit?? Wiem, że badaniem ostatecznym będzie kolonoskopia jednak muszę czekać na termin, a bardzo się denerwuję. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje taka możliwość, że ból może całkowicie zniknąć? Czy w pańskiej praktyce lekarskiej zdarzają się takie przypadki, że ból występuje tylko na początku, a potem się zmniejsza a rak się rozwija? Na początku lekarz sugerował, że mogą to być nerwobóle lub IBS. Ale czy nerobóle i IBS mogą mnie *trzymać* 5 mieisięcy? Chciałem nadmienić również, że miałem wykonywane z krwi jakieś badanie na agresywne białko i wynik miałem ujemny. Choć nie wiem czy w przypadku raka ma to jakieś znacznie?? Jeśli mógłby się Pan wypowiedzieć to pańskim zdaniem takie objawy co opisałem o czym mogą świadczyć? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przebiegu raka występują różnorodne objawy, często różniące się nawet od tych podręcznikowych. Ma Pan wątpliwości to trzeba udać się najlepiej do specjalisty gastroenterologa. On ewentualnie zadecyduje o kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×