Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie przełyku i żołądka


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu czuję w przełyku pieczenie (czasem nawet język mnie piecze). Od niedawna podobnie mam z żołądkiem (okolice mostku). Jesli chodzi o zgagę, to czasem się pojawia, ale nie mogę powiedzieć, że to duzy problem. Innym niepokojącym obiawem jest kaszel towarzyszący mi od roku (myślałem, że to może alergia, ale leki nic nie dały). Jesli chodzi o mnie, to mam nieco nawdagę, alkoholu i kawy nie piję, papierosów nie palę. Jedyny problem jaki widzę, to naduzywanie ostrych przypraw oraz coca-coli. Piję minimum 0,5l codziennie. Czasem 1l i więcej. Obawiam się, że to może być powód - kwas może podrażniać przełyk i żołądek. Czy powinienem zrobić jakieś badania czy wystarczy, że przejdę na zdrowszy tryb życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy wymagają pełnej diagnostyki. Wygląda na to, że cierpi Pan na refluks żołądkowo-przełykowy w ramach którego kwaśna treść z żołądka dostaje się do przełyku (to może nawet wywoływać przewlekły kaszel). To może wywoływać zapalenie błony śluzowej przełyku jak i żołądka. Najlepszym badaniem w takim przypadku jest gastroskopia, która dokładnie określi patologię i stan jej nasilenia. Trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza – on zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Oczywiście trzeba wykluczyć z jadłospisu coca-cole i ostre przyprawy, prowadzić aktywny tryb życia, zrzucić nadmiar kilogramów, będą także konieczne leki, które przepisze lekarz po badaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×