Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropień podskórny w kilku miejscach


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. W okolicy przedramienia powstał u mnie ropień podskórny. Taką diagnozę postawił mi lekarz chirurg, lecz nie wyjaśnił mi przyczyny jego powstania. Naciął mi skalpelem skórę i wydusił ropę oraz posmarował to miejsce antybiotykiem w postaci masci. Następnie powiedział mi, że rana bedzie się goiła. Niestety następnego dnia ropa znów zebrala się pod skórą i powstał jeszcze większy obrzęk od okolicy nadgarstka do łokcia , któremu towarzyszył ogromny ból. Opatrunek zmieniłam i tym razem sama sobie wycisnełam ropę usuwając przy tym tzw. rdzeń ropy. Gdy to miejsce zaczęło się goić pod kolanem sytuacja się powtarza. Znowu powstaje ropień, który jest już naprawdę duży. Chciałam jeszcze nadmienić, że cały czas mam podwyższoną temperaturę wahającą się od 37,5 do 38,2 stopni C i podkreślić, że nie ukryzł ani nie ukłuł mnie żaden robak. Chciałabym się dowiedzieć jaka jest przyczyna powstawania tych ropieni? Czy takie ropienie sa skutkami jakiejś choroby? Czy powinnam zrobić sobie jakieś badania np. skóry? Jeśli tak prosze o podanie jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej taką treść ropną poddać badaniu (posiew w kierunku bakterii). Przyczyną ropnia jest zakażenie bakteryjne skóry. Trzeba wykonać posiew i antybiogram, aby dobrać odpowiedni antybiotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u chirurga ten ropień to czyrak gronkowcowy lekarz naciał mi nogę włożył sączek, strasznie boli, wiem że jak dotkne czyraka a nastepnie siebie to przeniosę go w tamto miejsce, nie należy dotykać czyraka. Mam pytanie czy jest jakiś inny sposób zarażenia się czyrakiem? drogi płciowe np. i czy czyrak to jest to samo co gronkowiec w organizmie jak się to leczy? Czy mogę zarazić swoje 3-miesięcznego syna karmiąc piersią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość influenzae

czyrak to zakażenie gronkowcowe okołomieszkowe, leczenie : przepisane przez lekarza leki p/bakteryjne, ew. nacięcie przez chirurga jesli wytworzy się czop martwiczy. Karmiąc piersią nie zarazisz dziecka, ale przyjmowane przez Ciebie leki będą przenikać do mleka, więc najbardziej wskazane będzie zastąpienie na ten czas karmienia naturalnego karmieniem sztucznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również zdiagnozowano czyraka. Niestety nie jednego. Zlokalizowały się w okolicach sromu. Nie wiem gdzie mogłabym się zarazić :( ponieważ od kilku tygodni jestem w szpitalu. W dodatku jestem w 28t ciąży :( i bardzo się boję czy czyraki nie zagrażają mojemu dziecku? Czy będę mogła normalnie urodzić? Wczoraj czyrak pękł i wydobyła się z niego zielonkawa wydzielina :(( która niepokoi mnie jeszcze bardziej.... Czy ktoś mógłby udzielić mi jakiejś informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×