Naczyniak kręgosłupa a rehabilitacja

użytkownik
Małgorzata

Witam! Mam naczyniaka w odcinku szyjnym. Dostałam skierowanie na rehabilitację. Czy mogę z niej skorzystac? Czy masaż i naświetlanie lampami nie zaszkodzi mi?

Reklama
użytkownik
stapler

Raczej w takim przypadku manipulacja w obszarze występowania naczyniaka są niewskazane. Czy lekarz wysyłający na rehabilitacje, lekarz z poradni rehabilitacyjnej wie o tym schorzeniu?

użytkownik
Małgorzata

Na rehabilitację skierował mnie ,,lekarz neurolog - specjalista rehabilitacji*, który wcześniej dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny oraz na tomografię głowy. Lekarz ten wie o tym schorzeniu. Wie również o tym, że w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu są drobne ogniska płynowe.

użytkownik
stapler

To znaczy dobrze się na tym zna i nie ma powodu do obaw.

użytkownik
Ania

Witam
syn mój również ma naczyniaka w odcinku TH4 kręgosłupa, czekam teraz na decyzję jakie leczenie zostanie zastosowane-operacja jest bardzo ryzykowna bo grozi paraliżem, nie wiem jaką mam podjąć decyzję, naświetlanie tzn. radioterapia celem wysuszenia naczyniaka.?

użytkownik
Kasia

Witam,

moj Tato ma naczyniaka kregoslupa, dokladnie miedzy dyskami w okolicach lopatek.Podobno rosnie i raczej konieczna bedzie operacja. Moze jednak krio-lub laseroterapia bedzie skuteczniejsza? Prosze o namiary na jakos placowke lub lekarzy zajmujacych sie owa terapia. Dziekuje.

użytkownik
Włodzimierz

Witam.Czy nasadzie łuku po stronie lewej na poziomie Th10 widoczne jest ognisko o charakterze naczyniaka.Czy to jest grozne. Co mi grozi. Jakie leczenie zastosować.Prosze o rade.

użytkownik
Włodzimierz

Cześć Kasiu. Znacie moze dobrego neurochiruruga od naczyniakuw w kregosupie.

użytkownik
TOMASZ

Kolezanki i koledzy tez mam naczyniaka jamistego th3 th4 o wielkosci 4mm tak wykazał badanie rezonans a w odcinku szyjnym kwiaka naczyniak jest z krwawieniem do rdzenia raz mnie sparaliżowało na 2 godziny czterokończynowo byłem w lublinie u profesora tomasza trojanowskiego gdzie zrobił mi badanie angiograficzne potwierdziło sie ze to naczyniak jamisty ale który ustępuje ma wielkość 1mm wszystko fajnie nie trzeba operowac ani embolizować tylko ze umieram z bólu leżę od 3 miesiecy teraz rehabilitacja ale to tez nie proste bo jak naczyniak zacznie krwawic to mnie sparaliżuje może ktoś to przeżył prosze o rade jak sobie poradzic z tym bólem.

użytkownik
Włodzimierz

Też mam naczyniaka wnasadzie luku na poziomie Th10.Niewiem jak ztym bólem mam sobie poradzic.Poradzcie jakie cwiczenia robic na ten odcinek .Właśnie niewiem czy od tego naczyniaka mnie boli.Do jakiego neurochirurga sie udać z tym problemem lub lekarzy ktorzy sie tym problemem zajmuja.

użytkownik
TOMASZ

Panie włodzimierzu z doświadczenia wiem ze rehabilitacja nie zawsze wchodzi w gre ale jeśli juz to tylko rehabilitacja neurologiczna ale o tym co pan może robić powinien panu powiedzieć neurolog.

użytkownik
Aldona

Czy przy naczyniaku w kregosupie miał ktoś z państwa robione badanie scyntografie.Na czym polega te badanie .Bo dostałem skierowanie na badanie od ortopedy.Bo przy rezonansie wyszedł mi jakiś naczynak.

użytkownik
Maria

Moi Drodzy, chciałbym Wam przede wszystkim napisać dobrą wiadomość - znam osobę, która z naczyniakiem w odcinku szyjnym (ok. 7 mm) żyje już parę lat. Owszem, co jakiś czas pojawia się ból, paraliż (jednej albo drugiej dłoni), osłabienia, ale gdybyście ją zobaczyli nie uwierzylibyście w chorobę. Przede wszystkim trzeba ograniczyć wysiłek fizyczny!!! Diagnozami też się zbytnio nie przejmujcie - bo materiału do badania nie pobiorą, a co tak naprawdę jest w kręgosłupie to nikt nie wie. Nie dajcie się zwariować. Trzymam za Was kciuki!!!

użytkownik
TOMASZ

Witam wszystkich byłem w klinice u profesora trojanowskiego w lublinie jeśli chodzi o naczyniaki nigdzie lepiej tego nie zrobią chyba że w berlinie została u mnie przeprowadzona angiografia w śród rdzeniowa diagnoza naczyniak jamisty th3-th naczyniak jest zaopatrywany w krew przez tętnice lewą z th10 a prawą th8 nie operowalny i nie nadający się do embolizacji boli mnie jak cholera mam dość co chwile mam rehabilitacje neurologiczną jest lepiej ale nadal boli w marcu tego roku naczyniak pękną zostałem sparaliżowany cztero kończynowo przez3 godziny diagnoza lekarzy leżec przez 3 miesiace a potem już nie wstałem dopiero profesor trojanowski się za mnie wzioł byłem w gliwicach sosnowcu w krakowie zakopane wszędzie kreska niech umiera i przypadkowa osoba dała nam namiary a był to policjant przy kontroli w katowicach pozdrawiam pana wojtka i tak się dostałem do lublina tam miałem badania jak należy w innych szpitalach mi nawet nie zaproponowali angiografi ani nawet co robić pytałem o rehabilitacje to nawet nie wiedzieli co powiedzieć profesor trojanowski powiedział jasno rehabilitacja bardzo ostrożnie polecam lublin mogę podać namiary

użytkownik
Renata

Witam serdecznie, proszę uprzejmie o kontakt do tego Profesora Trojanowskiego.