Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdymanie brzucha, zaparcia i biegunki a obawa przed wizytą u lekarza


Gość Zosia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata od 11 roku choruje na astmę i alergie (nie wiem czy to ma znaczenie). Od zawsze mam problemy z wypróżnianiem się nigdy jednak nie było to dla mnie problemem. Od jakiegoś roku jest coraz gorzej mój brzuch się strasznie wzdyma i jest ciągle duży do tego mam na przemiennie zaparcia i biegunki czasem boli mnie jak się wypróżniam (ale rzadko) i coraz częściej robię stolec z krwią (i to mnie najbardziej martwi). Ogólnie ostatnio źle się czuje boli mnie ciągle brzuch. Nie wiem co to może być wybieram się do lekarza ale się boję bo nie wiem co mnie czeka (a jak to rak!), boję się również tych wszystkich badań typu kolonoskopia. Mam nadzieje że mi tu ktoś pomoże!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spokojnie udać się do lekarza i poddać się wszelkim badaniom jakie będą potrzebne. Możliwe, że z uwagi na przedstawione przez Panią dolegliwości (krew w stolcu) będzie tez potrzebna diagnostyka obrazowa np. kolonoskopia. Ale na pewno na początku lekarz tylko Panią zbada rękami i zaleci ewentualnie badania laboratoryjne. W razie wątpliwości diagnostycznych poszerzy zakres badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry kolonoskopi nie ma się co bać ja zwlekałam z tym badaniem a niepotrzebnie zabieg miałam robiony w szpitalu na Ligocie w ogólnym znieczuleniu badania nie czułam, po badaniu też czułam się dobrze jedyne co mnie przeraziło to wypicie 4litrów płynu który też nie jest taki zły, a teraz przynajmniej mam świadomość że jelito grube jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kolonoskopie i idzie to wytrzymac u dentysty bywa gorzej. Ale ja mam inny problem. Mialem porobione badania. Kolonoskopie USG brzucha i wszystkie laboratoryjne. Lekarze daj mi te same leki i nic nie pomaga. Chodzi o to ze mam biegunke albo zaparcie ale to jest tak ze np ide do pracy i nagle mi sie zachce skoncze oddawac i za 3 min znow.. i tak miedzy 20-30 razy dziennie siedze na toalecie. Caly czas mi sie chce boli mnie brzuch czasami wymioty. Krew na papierze toaletowym. Jade na miasto autem i juz w myslach szukam toalety aby nie popusci w spodnie. Masakra nie wiem dokladnie co jest ale wydaje mi sie ze lekarze sami nie wiedza.. caly jestem zbadany i niby wsio jest ok(kolonoskopia wykazala - zapalenie jelita grubego) prawie nic nie jem i nie pije.. zjem z rana tylko kanap[ke a w toalecie siedze tyle jakbym zjadl 40kg ziemniakow nawet nie wiem skad tyle kalu sie bierze... teraz ide na gastroskopie... kolejna meczarnia ale zobaczymy co da to wszystko. mial ktos tak kiedys??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×