Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z wypróżnianiem


Gość Malina

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. W kilku słowach opiszę swój problem, który dotyczy wypróżniania. Otóż w tygodniu pracuję i wracam do domu ok. godziny 18 i wtedy też jem obiad. Załatwiam się codziennie rano i w tygodniu kał wygląda w ten sposób iż pierwsza część kału jest normalna (twarda - moim zdaniem odpowiednia), natomiast druga część jest luźniejsza lub papkowata. Bardzo rzadko zdarza się cały kał normalny. Problem taki występuje tylko w tygodniu. Natomiast, gdy mam wolne i jadam obiady o normalnych porach i moge dłużej spać wtedy stolec jest normalny - na całej długości ma jednakowy wygląd. O czym to świadczy? To jakaś choroba? Powinnam udać się z tym problemem do lekarza? Pozdrawiam i bardzo proszę radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie świadczy o żadnej patologii skoro w wolne dni, gdy Pani jest wypoczęta i systematycznie sie odżywia stolec ma prawidłową konsystencję. Zapewne z uwagi na stres i niesystematyczne przyjmowanie pokarmów stolec w tym czasie ma inną formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 21 lat moim problem są trudności z załatwianiem który się pojawił od jakiegoś miesiąca, mianowicie przy odbycie mam zgrubienia , guzy które nie bolą przy dotyku, mam wrazenie ze pojawiaja się one przy wypróżnianiu. gdyż po wyprużnieniu nie wyczuwam żadnych zgrubień czy guzków. Czasami takze pobolewa mnie brzuch któremu towarzyszy biegunka bul ustaje po wypróżnieniu. Czytając informacje w internecie na różnych forach jestem przerazony boję się że może to być rak odbytu prosze o opomoc dobrą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze mam 17 lat i myślę, że dosyć poważny problem. Od 2 miesięcy nie mogę się normalnie załatwić. Byłam 2 razy u lekarza rodzinnego. Przepisał mi najpierw Laktuloze potem Debridat, ale nic to nie dało. Próbowałam z czopkami, środkami przeczyszczającymi, nic.. Lekarz rodzinny nie chce mi dać skierowania do specjalisty,a sytuacja nic się nie poprawia. Mój kał jest strasznie twardy, jeśli już mi się uda załatwic to w kawałkach wielkości niewielkiego kamyka. W moim kale czasami pojawia się śluz, czasami lekkie ślady krwi.. Co jakiś czas kuje mnie podbrzusze. Cały czas czuje się pełna, ale mam normalny apetyt.. Już nie wiem, co robić. Ta sytuacja mnie wykańcza. Bardzo prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o porade, pomoc... mam 21 lat... przez 3 dni nie potrafie się wypróżnic, a kiedy już czuję parcie, po prostu nie daję rady... nie jestem otyła, czy nie mam siły, jeszcze 3 tyg temu chodziłam jak w zegarku, codziennie rano przed wyjściem. teraz przy parciu *coś* na zewnątrz odbytu uwypukla się w jednym miejscu i to bardzo, niestety stolec sam nie wyjdzie i muszę pomagać sobie palcem... mam wrażenie że w środku w samym odbycie pojawiła się szczelina w której stolec się zatrzymuje i nie chce wyjść... tak na prawde nie wiem co robić, chce spróbować ze środkami przeczyszczającymi zanim dostanę wizytę u lekarza, ale boję się że będzie tylko gorzej... od 2 dni boję się cokolwiek jeść, żeby nie musieć się załatwiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam problem od dziecka, nie moge sie wyprozniac i mam problem z nadwaga od małego i niewiem co robic bo nic mi nie pomaga decyduje sie na kolanoskopie:(:(:( zeby mi oczyszczyli jelito grube bo słyszałam ze na jelicie mozna miec od 15-20 kg kału i niewiem czy to jest dobry wybor pomozcie mi:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×