Guz Klatskina (guz wnęki wątroby)

użytkownik
ernest

Proszę o informację na temat rokowania w przypadku zdiagnozowania guza Klatskina w przewodach żółciowych. W internecie znalazłem, że tylko 10% pacjentów udaje się wyleczyć, czy faktycznie tylko tak niewiele?

Reklama
użytkownik
haemophilus

Ze względu na lokalizację guz sprawia trudności w leczeniu. Najlepiej konsultować się bezpośrednio z onkologami.

użytkownik
Pozdrawiam Ania

Guz Klatskina to guz wnęki wątroby.Najczęsciej rozpoznany jest w stadium nieoperacyjnym,chyba ,ze zostanie rozpoznany przypadkowo przy innej operacji.Guz nieoperacyjny-moja mama zmarla 3 mies. po wystapieniu objawow choroby.

użytkownik
K

Moja babcia miała taką diagnozę 2 lata temu w kwietniu. Zmarła 8 lipca 2007. Czyli po 3 miesiącach od diagnozy.

użytkownik
A...

Mój Tato zmarł po 6 miesiącach od pierwszych objawów a 4 miesiące po diagnozie...............

użytkownik
jaaa

Mój tata przeszedł już 3 krotnie operacje, od wykrycia choroby minęło prawie 3 lata i wciąż żyje, choć stan się pogarasza...

użytkownik
ula

Moj mąż choruje od trzech lat stan zaczyna się teraz pogarszac . ?Boję się tego co nas czeka ,proszę napiszcie czy w ostatnie fazie choroby chory cierpi

użytkownik
A...

Nie cierpi... mój Tata był pod opieką Hospicjum Domowego, podawane są silne leki przeciwbólowe....Dużo sił Ula...

użytkownik
Ania

Mój tata zmarł po 8 miesiącach od momentu pokazania sie pierwszych objawów.
Nie cierpiał, do końca nic go nie bolało. Po prostu słabł i znikal.
Przeszłam wszystko co było zwiążane z tą chorobą . Straszne jest to ,że tak szybko postępowała!!! Zmarł miesiąc temu.

użytkownik
DOROTA

U mojej mamy padła diagnoza rak wnęki wątroby - nikt nie chce nam pomóc nawet na Banacha, Mama jest w dobrej formie, apetyt po operacji (odbarczenie) wraca, krząta się po domu, gotuje.. CO ROBIĆ , U KOGO SZUKAĆ POMOCY?

użytkownik
Dorota

Mój mąż zmarł 7 miesięcy po poerwszych objawach, to było 2 tyg temu. Do końca nic go nie bolało.

użytkownik
anula

Mój tata od września 2010 została zdiagnozowana zółtaczka mechaniczna ,dwie operacje gdzie w drugiej( marzec 2011 )stwierdzono guza Klatskina.Objawy żółta skóra,bóle brzucha ,drgawki skoki temperatur....długa drodga do prawidłowego zdiagnozowania o potwierdzeniu guza .Na chwilę obecną zastosowana zostanie chemioterapia.....CI ludzie z tym problemem męczą się .Rodzina bezsilna w szukaniu pomocy ,jedak dobrze, że istnieją dobrzy ludzie, którzy również pomogli...Tata jeszcze żyje zrobimy wszystko aby jak najdłużej ...

użytkownik
Marzena

U mojej mamy zdiagnozowali tego guza ma silny ból brzucha jakie leki mozna jej podawac zeby tak nie cierpiala?? bo jestem bez radna

użytkownik
ania

Anula prosze odezwij sie, chce z kims o tym pogadac. Mam ojaca chorego, ktory nie chce sie leczyc. Jestem zalamana:(

użytkownik
ANIA

Moj ojciec ma zoltaczke mechaniczna, dzisiaj mial taki objaw jak goraczka 39.5, bol brzucha i lekkie drgawki. Prosze niech mi ktos odpisze, nie wiem czy ma guza klatskina. A najgorsze to ze nie zabardzo sie tym przejmuje, bo jest zalamany inna.... sytuacja rodzinna. Jestem bezsilna:(((((((((((((((((