Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja kostki, czy stopa będzie tak samo sprawna jak przed operacją?


Gość Izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam pomocy chirurga-ortopedy. Kilka dni temu dowiedziałam się, że czeka mnie, jak to powiedział lekarz, *nie mała operacja*. Ale może zacznę od początku. Pewien czas temu zaobserwowałam u siebie tak jakby dodatkową kostkę, po wewnętrznej stronie lewej stopy, niżej niż kostka hmmm... *standardowa*. Od kilku miesięcy boli mnie w tym miejscu po długich marszach lub rano po wstaniu z łóżka. Ortopeda powiedział mi, że jest to wada wrodzona i że dziwi się dlaczego wcześniej nie byłam z tym u lekarza, bo leczą to zazwyczaj ortopedzi dziecięcy :|. Powiedział mi również, że tą kostkę trzeba bedzie jakoś ściąć i przeszczepić w tym miejscu ścięgna oraz, że około miesiąca nie będę chodzić do szkoły [w tym roku będę w klasie maturalnej]. Chciałabym się dowiedzieć jakie ryzyko dla zdrowia i sprawności stopy niesie ze sobą taka operacja. Czy stopa będzie w lepszej kondycji niż teraz ? Czy będę mogła dalej cieszyć się górską wspinaczką, kilkugodzinnymi wędrówkami? Jak długo potrwa rehabilitacja? Skąd się pobiera ścięgna do przeszczepu i czy stopa dlaej bedzie bolała? Czy możliwy jest nawrót choroby? Proszę o jakiekolwiek informacje, wszystko co pomoże mi dokonać decyzji. Naprawdę nie wiem co robić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Decyzja nie jest łatwa, ale nie podjęcie działań będzie coraz bardziej utrudniać chód. Być może uda się skrócić czas nieobecności w szkole. Ścięgna przeszczepia się w obrębie kostki, także będą to Pani ścięgna. Odpowiedzi na dalsze pytania zależą od wyniku operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dowiedziałam się, że możliwe iż ścięgna zostaną tylko przyczepione do innej kosteczki, a nie pobierane z innego miejsca w ciele i przeszczepiane do stopy. Mam niedługo wizytę u lekarz, która mam nadzieję rozwieje moje wątpliwości. Martwię się tylko czy po takiej operacji stopa będzie tak samo sprawna. Chciałabym w przyszłości móc bez obaw uprawiać sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Rok temu przesyłam operacje haluksą lewej nogi. Nikt nie poinformował mnie o pójściu na rehabilitację. Nogą nie boli ale nie mogę jej zgiac w stawie. Czy powinnam to ćwiczyć? Czy nie jest już za późno aby stopa wróciła do sprawności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 4 dni operacji kostki miałem ją w piątek (04.04), ciągle utrzymuje mi się stan podgorączkowy, choć noga nie boli, boli jak dam ją na dół, jak leżę, albo siedzę i nogę mam położoną to nie boli. Czy stan podgorączkowy po tej operacji to normalna sprawa? I jak długo może trwać?? Proszę o odp na maila: marblok23@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×