Jak wygląda operacja palca młotkowatego?

użytkownik
Joanna

Oczekuję na operację palca młotkowatego u stopy. Mam kilka pytań, podobno mam miec znieczulenie miejscowe czy nie lepiej ogólne? czy bede lezala w szpitalu czy po zabiegu wypuszcza? czy po opercji zalozą mi gips czy nie? jesli nie to bedzie problem z obuwiem co wowczas? podobno wkladaja jakis drut? jak to wyglada? jak dlugo ma sie drut? ile czasu nie mozna chodzic w ogole? bo wiem ze potem na odciazonej stopie, a jak dlugo bede na zwolnieniu?

Reklama
użytkownik
stappler

Jak Pani zauważyła pisze Pani do portalu zajmującego się chirurgią ogólną, a nie ortopedią. Moja wiedza na temat ortopedii jest ogólna (nie zajmuje się tą działką medycyny). W przypadku operacji palca stopy młotkowatego wystarczy znieczulenie miejscowe (zabieg na pewno będzie bezbolesny, znieczulenie ogólnej związane jest z większą ilością powikłań). Z reguły po ustabilizowaniu palca (odpowiednie nacięcia, uregulowanie kości i powierzchni stawowych) zakłada się usztywniający naprawione powierzchnie kostne drut. Zwykle wykonuje się potem opatrunek gipsowy (na około 2-3 tygodnie). Sam drut utrzymuje się około 6 tygodni. Potem może być konieczna rehabilitacja (2-4 tygodni). Najlepsze informacje na ten temat otrzyma Pani od prowadzącego ortopedy.
Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź