Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Boląca kość krzyżowo-ogonowa


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o informację dot. kolejności działań jakie powinnam uruchomić w związku z moją dolegliwością, częściowo opisaną przy RTG. Od ok. roku mam okresowe bóle części krzyżowo-ogonowej tak, że z bólem i zaciśniętymi zębami wstaję z krzesła. Zrobiłam RTG, w którym napisano: w przedostatnim i ostatnim segmencie kości krzyżowej od przodu widoczny obszar rozrzedzenia struktury kostnej (15x30mm)-ognisko o charakterze osteolitycznym-meta susp. Mam zrobić TK- za 2 tyg. (a może trzeba szybciej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zmiana jaka jest opisywana w RTG sugeruje (opisujący radiolog) charakter ogniskowy, z miejscową lizą (rozpuszczeniem) tkanki kostnej co może świadczyć (podejrzewa się) o przerzucie typu nowotworowego (meta susp.). Radzę z uwagi na taki opis wykonać pilnie TK – najlepiej miednicy i brzucha z kontrastem (o tym musi oczywiście zadecydować lekarz prowadzący). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam torbielowate lito na jajniku mialam robione badanie komputerowe i wykazalo mi ze moze byc zmiana ogniskowa 10 zebra o charakterze meta prosze jezeli moglby mi ktos opisac co to moze znaczyc czy komputer jest dokladny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzę dłużej niż 10 min to potem zaciskam zęby aby wstać mam taki ból kości ogonowej ,jak leżę na wznak to mi promieniuje w nogi i kręgosłup.Ten ból jest czasami taki że jakby mnie ktoś oblał wrzątkiem po kręgosłupie.Co to może być i czy można to wyleczyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam, rok temu się to zaczęło, a mianowicie ból od prawego pośladka aż po kolano, w dniu dzisiejszym jest tak samo, nie byłem z tym u lekarza, ale to nie ważne, proszę o pomoc specjalisty zanim się gdziekolwiek udam. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×