Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego a słaba ruchliwość plemników


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem badanie ogólne nasienia i wyszło, że mam słabą ruchliwość plemników (57 % nieruchliwych) oraz morfologie plemników. Lekarz zalecił zrobić operację żylaków powrózka nasiennego (II stopnia). Czy operacja jest koniecznością, mimo że nie odczuwam bólu ? Jak długo trwa rekonwalescencja (głównie powrót do czynnego uprawiania sportu) ? Jak mogę jeszcze przed operacją zadbać o jakość nasienia, jakieś witaminy ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na zły stan nasienia wskazane jest leczenie operacyjne żylaków powrózka nasiennego (zagrożenie bezpłodnością). Z reguły okres rekonwalescencji po takim zabiegu to 4 tygodnie (oczywiście powrót do czynnego sporu). W chwili obecnej prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia (unikanie alkoholu i nikotyny) i podaż witamin wg dziennego zapotrzebowania (głównie wit. E) jest wystarczającym sposobem ochrony nasienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, parę lat temu mój mąż miał ten sam problem co Ty. Żylaki powrózka nasiennego i też jakość oraz ruchliwość była bardzo słaba. Staraliśmy się o dziecko przez 2 lata zanim zdecydował się na badania i operację. Lekarz androlog w Poznaniu powiedział nam że operacja jest konieczna jeśli chcemy mieć dziecko, ponieważ z nasieniem mojego męża nigdy w życiu nie zajdę w ciążę. Po operacji jakość nasienia poprawiła się o ponad 30%.Rekonwalescencja trwała około 2 miesięcy. Witaminy jakie mąż brał to wit A+E, PP, B komplex. Tylko że przed operacją one Ci nie pomogą!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×